Chorá Kuzminová túži pomôcť, nastúpi do miešanej štafety

Anastasii Kuzminovej sa v pretekoch s hromadným štartom nedarilo
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová počas biatlonových pretekov na 12,5 km s hromadným štartom na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 17. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

SOČI 18. februára (WEBNOVINY) – V drese Slovenska nastúpi v stredajších miešaných štafetách (2 x 6 km a 2 x 7,5 km) na zimných olympijských hrách v ruskom Soči aj Anastastia Kuzminová. Rodáčku z Ťumenu trápi zlý zdravotný stav, no ani ten jej nezabráni v tom, aby sa vydala na trať ako druhá v poradí za Janou Gerekovou.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Kuzminová bola po pondelkových pretekoch s hromadným štartom takmer bez hlasu a jej ďalšia olympijská účasť bola otvorená. Dvojnásobná olympijská víťazka má zápal hrtana, ale bez zvýšenej teploty. So zdravotnými problémami bojuje prakticky od triumfu v rýchlostných pretekoch. V utorok ani netrénovala, ležala na izbe vo vytrvalostnej olympijskej dedine, liečila sa a rozhodla, že chce v stredu pomôcť tímu.

„Pokiaľ ide o zloženie ženskej časti miešanej štafety, bolo úplne jasné, že tam musia ísť Gereková s Kuzminovou. Jediné, čo to mohlo zmeniť, bol Nastin zdravotný stav, ktorá netrénovala a zostala ležať v posteli. Rozprával som sa však s ňou a v stredajších pretekoch by nemala chýbať,“ povedal počas utorňajších pretekov mužov s hromadným štartom pre RTVS Juraj Sanitra, strelecký tréner zlatej zo sočského olympijského šprintu Anastasie Kuzminovej.

„Pondelkové preteky boli skôr o vôli. Mala problémy s dýchaním, čo sa odzrkadlilo na streľbe. V stredu chce nastúpiť a pomôcť družstvu. Je pripravená podať v štafetách stopercentný výkon. Uvidíme, ako sa bude jej stav ďalej vyvíjať a či bude schopná štartovať aj v ženských. Verme, že áno,“ povedal strelecký tréner Anastasie Kuzminovej Juraj Sanitra.

Obrazom: Anastasia Kuzminová obsadila v pondelok 27. miesto

V mužskej časti štafety budú Slovensko reprezentovať Matej Kazár a Pavol Hurajt. Predovšetkým prvý spomenutý má pod piatimi kruhmi vynikajúcu formu, ktorú pretavil do 15. postu v pretekoch s hromadným štartom.

Slováci nenastúpia na štart pretekov s hromadným štartom ako favoriti, môžu len prekvapiť. V minulosti boli na Svetovom pohári v Kontiolahti v tejto disciplíne už tretí, na majstrovstvách sveta skončili na 7. mieste. „Ak by sme mali dobrú streľbu s málo dobíjaniami, potom by sme mohli dosiahnuť pekné umiestnenie,“ uviedol Matej Kazár.

Miešaná štafeta v komplexe Laura v Červenej Poľane sa začne v stredu 19. februára o 15.30 h SEČ. Ide o premiéru tejto disciplíny na olympijskom zimnom sviatku športovcov.

Obrazom: Utorok na olympiáde v Soči