CORGOŇ LIGA: Zlaté Moravce si doma poradili s Dubnicou

Bez názvu

BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 0:1 (0:1)

Gól: 38. Ivančík, ŽK: 71. T. Hučko, 90.+ Hesek – 90.+ Šimončič, 90.+ Harbuľák, rozhodovali: Sedlák – E. Weiss, Lieskovský, 1635 divákov

Banská Bystrica: Pindroch – Turňa, Poljovka, Kupčík (46. Jakubko), T. Hučko – M. Pančík, Považanec (86. Uškovič), Pečovský, Brašeň – Johancsik (74. Slančík), Hesek

Nitra: L. Hroššo – Kotora, Martin Tóth, Harbuľák, Kolmokov – Ivančík (89. Boszorád), Glenda, Šimončič – R. Sloboda (65. Mikuš), Ľ. Kolár – Rák (84. Gajdošík)

Dukla začala súboj s Nitrou veľmi aktívne, vytvorila si tlak i územnú prevahu. V 12. min pohrozil z priameho kopu asi z 35 m Poljovka, lopta po jeho strele len tesne minula brvno. O minútu neskôr poslal z ľavej strany center Hučko, no Johancsik hlavičkoval v päťke nad brvno. V 18. min sa dostal do dobrej príležitosti v pokutovom území Brašeň, ale z ľavej strany trafil iba do bočnej siete. Obrovskú šancu si vypracovali nečakane hostia, keď v 26. min potiahli po pravej strane a po centri Ivančíka pálil na päťke do brvna pohotovo Sloboda. V 34. min Dukla znovu pohrozila, keď po rohu Považanca hlavičkoval Hučko, ale Hroššo parádne zasiahol na čiare. O minútu neskôr sa Považanec prezentoval peknou strelou z vyše 20 m, no lopta smerovala tesne vedľa žrde. Hostia využili svoju druhú šancu v zápase v 38. min, keď v pokutovom území strieľal Ivančík a jeho pokus nešťastne tečoval Pančík – 0:1. Hostí akoby gól nabudil a ocitli sa v dvoch veľkých šanciach. V 41. min Rák iba tesne minul ľavú žrď Pindrochovej bránky a o dve minúty neskôr sa prezentoval peknou strelou spoza šestnástky Glenda.

Po zmene strán sa tlak Dukly ešte zvýšil. Na ihrisko prišiel Jakubko a na hre Dukly to bolo cítiť. Práve po jeho akcii z pravej strany sa k lopte dostal v pokutovom území Hesek, ktorý pálil do žrde. Podobný kúsok sa podaril aj v 58. min Jakubkovi, ktorý z ľavej strany pokutového územia tiež opečiatkoval žrď. Neujali sa ani hlavičky Hučka, ktorý bolo v druhom polčase mimoriadne aktívny. Banskobystrický hráč buď minul bránku, alebo ho vychytal Hroššo. Nitrania mali možnosť zvýšiť svoje vedenie z niekoľkých brejkov. Najväčšiu možnosť nevyužil Rák, keď sa v 67. min rútil sám na brankára Pindrocha, ale jeho pokus skončil mimo bránky. V 70. min Hučko fauloval prenikajúceho Mikuša a rozhodca Sedlák nariadil penaltu, ktorú o minútu neskôr Rák nepremenil. Pindroch vystihol smer lopty a vytlačil ju na rohový kop. Dukla potom mala niekoľko príležitosti na vyrovnanie, no nedokázala pokoriť Hrošša.

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Dnes sa to ťažko hodnotí, lebo chlapci hrali na hranici svojich možností a napriek tomu opäť nebodovali. Mám pocit, že je to už trošku zakliate. Nemám hráčom čo vyčítať, hrali naplno. V niektorých momentoch nám chýba viac kvality či už v prechodovej fáze, alebo v zakončení. Z tohto pohľadu je to sklamanie, ale hráčom nemám naozaj čo vytknúť.“

Cyril Stachura (tréner Nitry): „Videli sme dnes dobrý ligový zápas, v ktorom bolo veľa gólových príležitostí na jednej i druhej strane. My sme jednu využili a domáci nepremenili niekoľko príležitostí vďaka dobre chytajúcemu Hroššovi. My sme chceli hrať v tomto zápase aktívne v strednom pásme, vyrážať do rýchlych protiútokov. Čiastočne sa nám to darilo, myslím si, že tomuto zápasu by viac svedčala remíza. Sme šťastní, že sme vyhrali.“

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dubnica 2:1 (2:0)

Góly: 22. Orávik, 45. M. Babic – 89. M. Kuzma, ŽK: 31. Peter Farkaš, 37. M. Babic – 8. Bruško, 82. Šulek, rozhodovali: Kružliak – Mókoš, Poláček, 896 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Peter Farkaš, A. Candrák – Pavol Majerník – Orávik (85. Ondrejka), M. Babic, M. Hruška (77. Žilák), Brčák (46. Tomášek) – Pavelka

Dubnica: P. Kováč – Beňo, Trousil, Nosek, Šulek – J. Vavrík – Augustíni, Bruško (46. M. Kuzma), Polách, J. Zápotoka (70. Živčič) – Varga (54. E. Ľupták)

V nepríjemnom veternom počasí v úvode stretnutia viazla kombinácia na oboch stranách a hra sa odvíjala prevažne medzi pokutovými územiami. V 15. min Babicovu strelu z priameho kopu Kováč neudržal, ale Farkaš z dvoch metrov trestuhodne minul prázdnu bránku. Do vedenia išli domáci v 22. min, keď gólman Kuciak rozohral štandardnú situáciu z vlastnej polovice, Pavelka posunul loptu na Orávika, ktorý zoči-voči Kováčovi nekompromisne skóroval – 1:0. Hostia odpovedali po polhodine hry, Poláchova prudká strela z 20 m našla však Kuciaka pripraveného pri pravej žrdi. V 35. min sa v dobrej streleckej príležitosti ocitol agilný Orávik, tentokrát však Kováč jeho strelu kryl. V 45. min sa opäť menilo skóre, keď Pavelka poslal do šance Babica, ten sa uvoľnil cez Šuleka a prízemnou strelou do opačného rohu zvýšil na polčasových 2:0.

Úvod druhého dejstva sa niesol jednoznačne v réžii domácich. Už v 49. min Majerník našiel na päťke Pavelku, ten však mieril iba do nôh hosťujúceho gólmana. V 54. min z 20 m napriahol Majerník, jeho nechytateľný projektil Kováč očami vytlačil tesne mimo. Po hodine hry skúšali šťastie aj hostia, ale strely Vavríka i Šuleka z diaľky Kuciak pohodlne kryl. V 65. min Babic posunul Hruškovi, ktorého strela však Kováčovi nenarobila problémy. V závere sa hostia snažili o kontaktný gól, blízko k nemu mal striedajúci Ľupták, jeho prudkú strelu z voleja však Kuciak vyrazil na roh. V 85. min napriahol Babic, jeho dobre mierenú strelu pod brvno Kováč vyrazil. Hostia sa predsa len dočkali kontaktného gólu v 89. min, keď Augustíniho centrovanú loptu doklepol do prázdnej bránky Kuzma 2:1. Stretnutie sa napokon skončilo zaslúženým víťazstvom domácich.

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Na Dubnicu sme sa veľmi zodpovedne pripravovali, chceli sme tento zápas vyhrať, lebo po nešťastnom dueli s Prešovom sme počúvali rôzne reči, že to nebolo futbalové. My však hráme čestne a chceme sa ešte pobiť o štvrté miesto v Corgoň lige.“

Peter Gergely (tréner Dubnice): „V prvom polčase sme podali náš najhorší jarný výkon. Domáci dali dva góly, po zmene strán sme sa snažili, ale za prvý polčas si domáci víťazstvo zaslúžili viac ako my.“

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 2. Šebo, ŽK: 74. Milinkovič – 45. J. Maslo, 66. Greššák, 86. Lovás, rozhodovali: Jaška – D. Hrčka, Kubačka, 2020 divákov

Slovan Bratislava: Putnocký – Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Pauschek – Guédé – Milinkovič (90. Štepanovský), Grendel (76. F. Kiss), I. Zofčák – Ivana (81. Božič) – Šebo

Ružomberok: L. Hrdlička – Gallo, J. Maslo, Sivčevič, Jurč (80. Pekár) – Bielák – Ivan Kotora (80. Radič), Greššák (80. Lovás), Blažič, Ďubek – Jakšič

Bežala iba 104. s zápasu 28. kola medzi Slovanom a Ružomberkom, keď obrana hosti odkopla na rohohý kop Šebovu strelu. O pár sekúnd neskôr po jeho rozohraní Pauschek našiel presným centrom Žofčáka a jeho krížnu strelu poslal úplne voľný Šebo do bránky hostí – 1:0. Keďže slovanisti ani hosťujúci Ružomberčania už v prvom polčase nevymysleli ďalšiu podobnú ukážkovú akciu, diváci v prvom polčase nevideli veľa futbalovej kvality a do šatní odchádzali tímy za stavu 1:0.

V druhom polčase sa ako prvý ocitol v sľubnej šanci v 59. min Šebo, ale v pokutovom území nedosiahol na kolmú prihrávku zo stredu poľa. Pauschekova strela z 25 m v 62. min minula bránku hostí. Na druhej strane sa v najväčšej šanci Ružomberka ocitli v 88. min, no pohotový Putnocký obetavým zákrokom vzal loptu z nohy nabiehajúceho hosťujúceho hráča. Vyrovnanie mal na kopačke Pekár, ale svoju šancu nezužitkoval, lebo jeho strela minula bránku domácich.

Karel Jarolím (tréner Slovana): „Začiatok stretnutia nám vyšiel veľmi dobre, už v 2. min sme sa ujali vedenia. Ďalší vývoj zápasu ukázal, že taký rýchly gól nás zaskočil. Dôkazom toho boli aj ďalšie akcie, ktoré sa nám už nedarilo úspešne dotiahnuť do konca. Robili sme aj chyby, najmä v predfinálnej fáze, mužstvo nehralo tak dobre ako v predchádzajúcich stretnutiach. V druhom polčase sme to chceli zlepšiť, ale súper pokračoval v dobrej kombinačnej hre nepustil nás do vyložených možností. Vypracovali sme si dve šance, ale zostali nevyužité. O osude tohto stretnutia rozhodol rýchly gól, vďaka ktorému sme dosiali cenné tri body. Tie môžu v tejto fáze súťaže v mnohých veciach rozhodnúť. Najbližšie ideme do Senice, kde môžeme získať oveľa viac.“

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): „Samozrejme, Slovan preukázal hneď na začiatku stretnutia, že má svoju kvalitu. Podľa mňa diváci videli celkom zaujímavý zápas, hoci sme dostali veľmi rýchlo gól, dokázali sme s favorizovaným Slovanom držať krok, a to aj napriek tomu, že sme do BA prišli iba s trinástimi hráčmi. Chýbalo nám šesť či sedem futbalistov, ktorí sú zranení, alebo chorí. Druhý polčas bol z našej strany lepší. V závere zápasu sme sa pokúšali o rýchle protiútoky. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí v tomto stretnutí nastúpili, lebo v ňom išli na dno svojich síl a mladí hráči, ktorých som poslal na ihrisko ukázali, že sa s nimi dá v budúcnosti počítať. Víťazstvo Slovana je zaslúžené.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)

Góly: 31. Helísek, 90.+ Struhár – 29. Farbák, ŽK: 80. R. Konečný, 90.+ I. Obert – 14. Papaj, 23. Vršajevič, 53. Macko, 79. Krajník, 90.+ B. Peškovič, rozhodovali: Matúš – Slyško, Vorel, 2193 divákov

Dunajská Streda: D. Kiss (74. Ján Novota) – I. Obert, Struhár, Hrabáč, R. Konečný – Helísek, Hílek, Halimi, Boya (84. Hassan) – M. Tomčák, N´Kendo (67. J. Kadlec)

Prešov: B. Peškovič – P. Petráš, Farbák, Čep, Heidenreich – Papaj (65. Katona), Krajník, Macko, Vršajevič (82. Leško) – Ľ. Meszároš, Mariano Bernardo

Mužstvá sa rozbiehali pomalšie, preriedené tribúny čakali na vzruch do 15. min, keď Konečného priamy kop z 25 m Peškovič bravúrne vytlačil na roh. Zväčša sa hralo na polovici Prešova, ale domáci sa do streleckých príležitostí dostávali len sporadicky. Prešovčania sa osmelili až v závere prvej polhodiny a prvou strelou sa hneď ujali vedenia. Ich druhý rohohý kop v 29. min zahral Macko a Farbák hlavou dostal svoj tím do vedenia. Už o dve minúty bolo však vyrovnané. N’Kendo ukážkovo spracoval dlhý center, vzápätí Halimi milimetrovým centrom za obranu našiel Helíska, ktorý hlavou prekonal Peškoviča – 1:1. DAC prekonal gólové suchoty po 355 minútach. Do konca polčasu sa hralo podľa domácich nôt, chýbal im však pokoj v zakončení. V 39. min nastal závar pred bránkou Tatrana, Halimiho hlavičku nedorazil cez dvojicu brániacich hráčov Tomčák.

Veľká časť druhého polčasu sa odohrávala medzi šestnástkami a pozornosť brankárov preverovali hráči len strelami z diaľky. V 52. min skúšal Macko prekvapiť z rohu Kissa a o 15 minút ten istý hráč z priameho kopu mieril tesne vedľa. V 69. min mal gól na hlave striedajúci Kadlec, ktorý však po Boyovom centri z päťky namieril do Peškovičovho náručia. V 71. min Bernardova strela z hranice pokutového územia skončila vedľa žrde a potom prišiel domáci tlak, miestami až drvivý. V 81. min Obertov center poslal hlavou mimo bránky Halimi, o päť minút ten istý hráč vysunul Tomčáka, ktorého strelu vytlačil z dolného rohu hosťujúci gólman. Domáci tlak vygradoval v nadstavenom čase, Obertov center z priameho kopu vrátil pred bránku Kadlec a po Tomčákovej strele dorazil loptu do siete Struhár – 2:1.

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Potrebovali sme tri body, hráči dreli do poslednej minúty. Chcem sa chlapcom poďakovať za prístup. Verím, že tento výsledok nabudí mužstvo. Strelec rozhodujúceho gólu Struhár stále nie je stopercentne fit, ale bol veľkým prínosom. Brankára Kissa sme museli striedať pre zranenie štvorhlavého svalu stehna.“

Tréner Prešova Ladislav Pecko na tlačovej konferencii po zápase neodpovedal na otázky novinárov.

Viac k osobe Juraj JarábekKarel JarolímLadislav JurkemikLadislav PeckoMikuláš Radványi