Daniel Lipšic zaregistroval stranu, Mojsejová ho nezastavila

Daniel lipsic
Foto: SITA/Marián Peiger
Bez názvu
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Oddnes funguje na slovenskej politickej scéne nové hnutie, na ministerstve vnútra dnes poslanec Národnej rady SR Daniel Lipšic zaregistroval stranu s názvom Nová väčšina.

Informoval o tom na tlačovej besede Lipšic s ďalšou poslankyňou Janou Žitňanskou.

„Sme pripravení byť dôstojným súperom Smeru-SD,“ vyhlásil Lipšic.

Ľudia podľa neho očakávajú nový program, nové idey a nie iba mechanické spájanie starých štruktúr a politikov. Nová väčšina je podľa Lipšica pripravená na spoluprácu a integráciu stredopravých voličov.

„Naším prvým cieľom na tejto ceste je obstáť v regionálnych voľbách o rok,“ dodal Lipšic. Ako ďalej povedal, už v druhej polovici novembra sa bude konať ustanovujúci snem strany, ktorý schváli stanovy, orgány a reprezentantov hnutia.

„Máme registrovaných viac ako 900 sympatizantov zo všetkých regiónov Slovenska,“ doplnil. Najväčšiu podporu vraj cítia v Prešovskom, Košickom a Žilinskom kraji, slušnú podporu však majú aj v Bratislave a Nitre. Žitňanská dodala, že za šesť týždňov vyzbierali približne 14-tisíc podpisov, z nich viac než 13-tisíc bolo platných.

Fakt, že podnikateľka z Košíc Nora Mojsejová pred niekoľkými týždňami požiadala ministerstvo vnútra, aby v registri politických strán použili názov Nová väčšina pre jej pôvodnú stranu, registráciu podľa Lipšica neskomplikovalo.My sme mali náš názov chránený ochrannou známkou,“ vysvetlil.

Poslanci Národnej rady SR Daniel Lipšic a Jana Žitňanská vystúpili v máji z Kresťanskodemokratického hnutia (KDH).

Svoje rozhodnutie oznámili médiám 27. mája. Lipšic dovtedy pôsobil ako podpredseda KDH. Svoj odchod zdôvodňoval tým, že rozdiely vo víziách by viedli k hádkam a nedorozumeniam s funkcionármi KDH. Lipšic a Žitňanská po odchode z KDH chodili na letné grilovačky, na ktorých sa stretávali so skupinkami pozvaných ľudí a hovorili o vízii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicJana ŽitňanskáNora Mojsejová
Firmy a inštitúcie NOVA Nová väčšina