Detroit ťahá víťaznú šnúru na domácom ľade, Slováci bez bodu

Pavel Daciuk
Pavel Daciuk Foto: SITA/AP

NEW YORK 18. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Detroitu zvíťazili v zámorskej NHL v domácom prostredí aj v piatok proti Nashvillu (2:1) a natiahli séria domácej neporaziteľnosti už na 22 duelov.

Triumf Red Wings sa však nerodil jednoducho. Franzén otvoril skóre v 13. min, no v druhej časti vyrovnal Spaling a zdalo sa, že o víťazovi stretnutia sa rozhodne až v predĺžení alebo v samostatných nájazdoch.

Šesť sekúnd pred treťou sirénou však na radosť fanúšikov skóroval ruský útočník Pavel Daciuk.

Zetterberg mi poslal skvelú prihrávku. Nevedel som, koľko času zostáva do konca, tak som radšej hneď vystrelil,“ povedal po zápase Daciuk. V Joe Louis Arene napokon nenastúpil slovenský center Tomáš Tatar, keďže Henrik Zetterberg sa z menšieho zranenia v utorkovom zápase „vystrábil“ rýchlejšie, ako sa očakávalo.

Pri víťaznom góle si navyše pripísal už svoj šesťstý bod v NHL. Detroit v piatok navyše vyrovnal ďalšie maximum Bostonu spred viac ako osemdesiatich rokov. Bruins vtedy zvíťazili v 22 domácich dueloch za sebou, no až v dvoch sezónach – pripísali si dvadsať triumfov v ročníku 1929/1930, ďalšie dva pridali o sezónu neskôr. Tento rekord môžu Red Wings prekonať v nedeľu proti San Jose.

Slováci mali čierny deň

V zostávajúcich šiestich dueloch sa Slováci bodovo nepresadili. Obhajca Stanleyho pohára Boston neuspel na ľade Winnipegu (2:4), tri Chárove strely neskončili v bránke. Neujal sa ani jeden strelecký pokus Ľubomíra Višňovského, ktorého Anaheim prehral v New Jersey 2:3 po samostatných nájazdoch. Neuspelo ani Sekerove Buffalo, Sabres doma podľahli Montrealu rovnako až po nájazdoch.

Slovenský bek ohrozil Careyho Pricaa v bránke hostí jednou strelou. San Jose Michala Handzuša prehralo na ľade Caroliny 2:3, Michal Handzuš odohral iba necelých osem minút. „Čierny deň“ tímov slovenských hokejistov podčiarkla prehra Floridy pred vlastnými fanúšikmi s Washingtonom 1:2.