Deutsche Bank čelí kritike, manipulovala vraj so sadzbami

Deutsche Bank
Foto: SITA/AP

FRANKFURT 12. júna (WEBNOVINY) – Nemecký úrad pre dohľad nad finančnými trhmi (Bafin) údajne tvrdo kritizuje pokusy Deutsche Bank o manipulácie medzibankových sadzieb ako napríklad Libor.

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na informovaný zdroj. Bafin v správe podľa dostupných informácií kritizuje organizačné zlyhania a nedostatočné kontroly v rámci Deutsche Bank a taktiež pomalé konanie pri odstraňovaní problémov.

Vrcholoví manažéri sa podľa informácií agentúry Reuters priamo na manipuláciách nepodieľali, sú však zodpovední za štrukturálne nedostatky v banke. Deutsche Bank a ani Bafin tieto správy nekomentovali. V máji Bafin informoval, že správu dokončil a skôr ako bude zvažovať ďalšie dôsledky, počká na stanovisko banky. O detailoch správy vtedy úrad nehovoril.

Deutsche Bank už súhlasila, že za manipuláciu so sadzbou Libor zaplatí pokutu. Banka sa v apríli dohodla s regulačnými úradmi v USA a Veľkej Británii na mimosúdnom urovnaní sporu pre manipulácie s kľúčovou sadzbou na londýnskom medzibankovom trhu Libor a súhlasila so zaplatením pokuty 2,5 miliardy amerických dolárov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Deutsche Bank