Divadlo z Pasáže robí zbierku pre svoju najmladšiu herečku

Divadlo, kultura
Foto: angelfire.com

BANSKÁ BYSTRICA 10. apríla (WEBNOVINY) – S cieľom pomôcť rodine najmladšej herečky banskobystrického Mestského divadla-Divadla z Pasáže, 14-ročnej Veroniky Lačnej hradiť náklady súvisiace s liečbou jej leukémie, vyhlásilo toto divadlo verejnú zbierku.

Ako dnes informovala jeho umelecká šéfka Eva Ogurčáková, Veronika, ktorá je rovnako ako ostatní herci divadla mentálne postihnutá, sa stala súčasťou jeho súboru ako šesťročná, hrala už v piatich inscenáciách a po skončení povinnej školskej dochádzky má doň nastúpiť ako do svojho prvého zamestnania.

Leukémiu jej diagnostikovali v marci, aktuálne je hospitalizovaná v detskej nemocnici a podstupuje prvý trojmesačný cyklus chemoterapie.

Dôvodom, prečo sa divadlo rozhodlo vyhlásiť finančnú zbierku, je zlá sociálna situácia Veronikinej rodiny. Jej otec vlani prišiel o prácu a o pár týždňov na to im v decembri vyhorelo horné poschodie rodinného domu vo Vígľaši, sú preto zadlžení.

Ako pripomenula Ogurčáková, hoci samotná liečba leukémie je hradená zo zdravotného poistenia, súvisiace náklady sú vysoké. Napríklad na ubytovanie a stravu matky v nemocnici je to mesačne vyše 500 eur. Dobrodinci môžu na pomoc tejto rodine prispievať od začiatku tohto týždňa cez darovací portál Dakujeme.sk, prípadne aj osobne priamo v divadle.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom