Do župných volieb v Bystrici ide takmer celá opozícia spolu

Voľby, urna
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 24. septembra (WEBNOVINY) – Strany NOVA, SDKÚ-DS a SaS sa dohodli, že postavia spoločnú kandidátku na poslancov do zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja.

Koaličnú zmluvu o volebnej spolupráci pre voľby poslancov podpísali krajskí lídri strán Pavol Žitňan (NOVA), Tibor Maťaš (SDKÚ- DS) a Radovan Sloboda (SaS).

Na spoločnej kandidátke postaví NOVA 15 kandidátov, SDKÚ-DS 15 a strana SaS osem kandidátov. Agentúru SITA o tom informovalo tlačové oddelenie hnutia NOVA. „V koaličnej zmluve sme sa tiež zaviazali, že neuzatvoríme povolebnú spoluprácu so stranou Smer-SD,“ povedal krajský predseda NOVA Pavol Žitňan.

Koaličnú zmluvu pre voľby v Banskobystrickom samosprávnom kraji už podpísali Smer-SD a KDH. Strany sa dohodli aj na rozdelení mandátov v 49-člennom zastupiteľstve BBSK, Smer navrhne 37 kandidátov na poslancov a KDH dvanásť. Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať v sobotu 9. novembra. Lehota na podanie kandidačných listín uplynie 30. septembra 2013 o 24:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom