Elton John mal románik s agentom KGB

Elton John
Elton John Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Britský hudobník Elton John mal v minulosti románik s agentom KGB.

„V roku 1979 som cestoval do Ruska a vedel som, že ma celý čas sledujú. Mal som aj tlmočníka, o ktorom som vedel, že to je nasadený agent. Nakoniec sme sa spolu milovali na streche hotela,“ prezradil John, ktorý otvorene hovorí o svojej sexuálnej orientácii.

Šesťdesiatšesťročný hudobník plánuje v decembri opäť cestovať do Ruska. Tentoraz však pôjde o podporu protestu ruských homosexuálov, ktorých poburujú zákony obmedzujúce ich práva.

„V decembri by som mal ísť do Ruska. Musím tam ísť. Pozorne si však musím premyslieť, čo tam poviem,“ povedal John. Tí umelci, ktorí odmietajú cestovať do Ruska, tam podľa neho nechávajú homosexuálov izolovaných v danej situácii.

„Ako gej tam nemôžem nechať tých ľudí samých, bez toho, aby som ich podporil. Neviem, čo sa tam stane, ale musím tam ísť,“ dodal.

Obrazom: Elton John

Elton John, vlastným menom Reginald Kenneth Dwight, počas svojej viac ako štyridsaťročnej kariéry na celom svete predal vyše 200 miliónov kópií nahrávok. Okrem množstva iných ocenení získal aj šesť Grammy, štyri Brit Awards, Oscara, Zlatý glóbus či divadelnú cenu Tony. Ako prvý interpret v histórii len nedávno získal cenu Brits Icon. V roku 1994 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne ako Candle In The Wind, Crocodile Rock, Saturday Night’s Alright For Fighting, cover Lucy In The Sky With Diamonds, Sorry Seems To Be The Hardest Word, I Guess That’s Why They Call It The Blues, I´m Still Standing, Don’t Let The Sun Go Down On Me (feat. George Michael), Sacrifice, Circle Of Life, Can You Feel The Love Tonight. Hudobník 16. septembra vydal 30. štúdiový sólový album s názvom The Diving Board.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton John