Exminister Pavol Rusko pôjde do väzby, dôvodom je podozrenie z ovplyvňovania svedkov

Pavol Rusko
Pavol Rusko. Foto: archív, SITA

BRATISLAVA 26. októbra (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava II vo štvrtok na neverejnom zasadnutí vzal exministra hospodárstva a podnikateľa Pavla Ruska do väzby.

Ako novinárom povedal hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom je obava, že by obvinený mohol ovplyvňovať svedkov. Rusko podal proti rozhodnutiu sťažnosť, vecou sa teda v zákonnej lehote bude zaoberať odvolací súd.

Rusko obhajca Marek Para pre novinárov uviedol, že obvinený trvá na svojej nevine a odvolaciemu súdu sa budú snažiť vysvetliť, prečo sú obavy z možného ovplyvňovania svedkov neopodstatnené.

Spoluobvinení sú vo väzbe alebo väzení

Polícia bývalého ministra hospodárstva a podnikateľa Ruska zadržala v pondelok v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy.

V utorok vyšetrovatelia vypočuli dvoch spoluobvinených v tejto kauze, konkrétne Mikuláša Černáka a Miloša Kaštana Štvrtým obvineným v prípade je Róbert Lališ.

Všetci traja spoluobvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách.

Podozrenie z objednávky vraždy

Bývalý šéf TV Markíza Rusko je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Prípad rieši Národná kriminálna agentúra, podľa medializovaných informácií boli podnetom informácie od Černáka, ktorý si odpykáva doživotný trest. Rusko obvinenia odmieta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol RuskoRóbert Lališ
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR