Martin Halčin
Slovenský reprezentant Martin Halčin v kategórii K1 vo vodnom slalome Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš

Aktualizované: Martin Halčin vo finále Svetového pohára vo vodnom slalome nezískal pódiové umiestnenie

• aktualizované: 24. júna 13:42

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 24. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Martin Halčin skončil na 8. mieste vo finále kategórie K1 na úvodných pretekoch Svetového pohára 2018 vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši.

Halčin dosiahol výsledný čas 98,22 s a vinou šiestich trestných sekúnd sa pripravil o lepšie umiestnenie. Víťazom sa stal Nemec Sebastian Schubert, ktorý vo vyrovnaných pretekoch čistou jazdou zdolal o 71 stotín sekundy Poliaka Dariusza Popielu a o 95 stotín úradujúceho olympijského šampióna Brita Josepha Clarka. Z tria českých reprezentantov vo finále nedosiahol na pódium ani jeden. Najlepší z nich Jiří Prskavec skončil štvrtý.

„Po semifinále mi asi trochu došli sily. Mal som síce tri ‚ťuky‘, ale viem o dvoch. Celkovo to však hodnotím pozitívne, mojím cieľom bolo byť vo finále, keďže v predchádzajúcich dvoch sezónach som sa trochu trápil po zraneniach. Týmto som si zabezpečil aj štart vo štvrtom a piatom kole Svetového pohára a zároveň na majstrovstvách sveta,“ uviedol Martin Halčin.

Až tri Slovenky sa predstavili v semifinále C1, ale ani jedna sa neprebojovala do finálovej desiatky. Najbližšie k tomu bola Monika Škáchová, štvrtá najlepšia singlkanoistka nedávnych ME v Prahe skončila šestnásta. Za víťaznou Jessicou Foxovou v semifinále zaostala o 9,98 s, nazbierala však až 10 trestných sekúnd.

Ak by 19-ročná kanoistka predviedla čistú jazdu, bola by na semifinálovom pódiu. Ďalšie dve Slovenky sa zaradili do tretej desiatky – Soňa Stanovská so 4 trestnými sekundami na 21. miesto. a Simona Maceková s „päťdesiatkou“ na konte skončila na 29. priečke.

Svetový pohár vo vodnom slalome

K1 muži – finále: 1. Sebastian Schubert (Nem.) 92,06 s (0), 2. Dariusz Popiela (Poľ.) 92,77 (2), 3. Joseph Clarke (V. Brit.) 93,01 (0),…. 8. Martin Halčin (SR) 98,22 (6)

Aktualizované: Fantastický Slafkovský vybojoval na pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome striebro Slovenky zaostali za konkurenciou a neprebojovali sa do finále Svetového pohára vo vodnom slalome

Čoraz viac mladých Slovákov využíva „mama hotel“, na vlastné bývanie nemajú peniaze Bratislavské letisko opäť prepisovalo rekordy a medzi tromi najvyužívanejšími linkami je aj Kyjev Aká bude účasť Slovákov na eurovoľbách? Hrozivých 13 percent by malo byť minulosťou MS v hokeji 2019: Nemecko – USA (online) O dráme okolo brexitu vznikla divadelná hra, hlavnou postavou je exminister Boris Johnson Video: Eurovízia 2019 už má víťaza, so skladbou Arcade triumfoval Duncan Laurence Zimu neprežili tisíce včelstiev. Ovplyvní to tohtoročnú produkciu medu? Cievna mozgová príhoda postihuje aj mladých ľudí, pozor najmä na tri rizikové faktory