Firma G+D Mobile Security zavrie svoju nitriansku prevádzku, o prácu prídu stovky zamestnancov

Výpoveď
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Nemecká spoločnosť G+D Mobile Security, svetový líder v manažmente digitálnych identít, sa rozhodla ukončiť svoju činnosť v Nitre v priebehu roku 2018.

Podľa zverejnených informácií v tlačovej správe sa rozhodnutie bude týkať približne 370 zamestnancov závodu. Spoločnosť je pripravená poskytnúť im širokú ponuku služieb a sociálnych balíkov, aby minimalizovala dopady svojho rozhodnutia.

Prepúšťanie bude mať niekoľko fáz

Firmu G+D Mobile Security k tomuto kroku viedol vývoj svetovej produkcie kariet, pričom jej hlavným cieľom bolo harmonizovať a ďalej optimalizovať svoju globálnu výrobu v oblasti personalizačných technológií. „Klientov spoločnosti sa toto rozhodnutie nijako nedotkne a spoločnosť im bude naďalej poskytovať svoje služby v nezmenenom režime prostredníctvom svojich existujúcich prevádzok,“ píše sa v stanovisku.

Podľa plánu bude mať prepúšťanie zamestnancov spolu s demontážou závodu niekoľko fáz v závislosti od aktuálnych objemov výroby. Ako vysvetlil prevádzkový riaditeľ Lars Hoppe, toto rozhodnutie sa im neprijímalo ľahko.

„Sme spoločnosť, ktorá si vysoko váži svojich zamestnancov. Chápeme, že naše rozhodnutie zatvoriť závod v Nitre ovplyvní našich zamestnancov a ich rodiny. Preto sme pripravení ponúknuť im všetku potrebnú súčinnosť na to, aby túto zmenu preklenuli čo najľahšie,“ poznamenal.

Voľné pozície v iných štátoch Európy

Spoločnosť ponúkne svojim zamestnancom možnosť uplatnenia na voľných pozíciách vo svojich závodoch naprieč Európou, ale tiež aj kompenzačné balíky, finalizačné bonusy pri dokončení kontraktu a personálne služby nad rámec svojich zákonných povinností.

„Navyše, sme pripravení pomôcť našim zamestnancom s hľadaním novej práce v regióne tým, že nadviažeme kontakt so zaujímavými zamestnávateľmi v regióne. Sme presvedčení, že naši zamestnanci majú mimoriadne cenné zručnosti a budú tak žiadanou posilou pre každého zamestnávateľa,“ dodal Lars Hoppe.

G+D Mobile Security je globálna spoločnosť poskytujúca mobilné bezpečnostné technológie so sídlom v nemeckom Mníchove. Firma je súčasťou skupiny Giesecke + Devrient a má približne 5 800 zamestnancov a tržby vo výške približne 860 miliónov eur vo fiškálnom roku 2016. Na Slovensku bol v roku 2005 založený závod v Nitre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom