Počet obetí výbuchu plynu v Prešove stúpol, bytovka je odsúdená na zánik (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Výbuch plynu v paneláku, Prešov
Pohľad na dvanásťpodlažnú bytovku na Mukačevskej ulici v Prešove, kde v piatok krátko pred 12:15 vybuchol plyn. Na mieste zasahovali hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova a tiež evakuačný autobus HaZZ. Prešov, 6. december 2019. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 7. decembra 21:14

Bytovým domom na Mukačevskej ulici v Prešove otriasol v piatok výbuch.„Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12 podlažnej bytovke pred 12.15,“ informovali hasiči na sociálnej sieti Facebook. K výbuchu malo dôjsť medzi 9. a 12. poschodím a zasiahol približne štyri až päť poschodí na jednej strane bytovky.

„Cítili sme plyn, musela som pootvárať všetky okná. Začali sme to riešiť. So susedom sme volali domovému dôverníkovi. Nebol doma, ale povedal, že zistí, čo sa deje. Išla som dole k robotníkom, povedala som im, že sa niečo deje. lebo je cítiť plyn. Povedali mi, že to majú pod kontrolou. Vrátila som sa preto do bytu a išla som spať, lebo som po nočnej. Hovorila som si, že to hádam nebuchne. Sadla som si na gauč a buchlo to,“ uviedla Silvia Hrebeňárová, ktorá bývala na 10. poschodí. „Oproti suseda volala o pomoc a ja som jej nevedela pomôcť. Mne hasiči pomohli cez okno,“ dodala s tým, že po ňu prišla kamarátka a bývať pôjde k mame.

Požiar, ktorý vznikol po výbuchu, sa podarilo úplne uhasiť až  v sobotu ráno o siedmej hodine, informoval Peter Kovalík z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky.

Zásah prebiehal celú noc, lokalizácia požiaru bola nahlásená veliteľom zásahu v piatok pred polnocou a v sobotu pred siedmou hodinou ráno ohlásil likvidáciu požiaru. Príčina jeho vzniku je v štádiu vyšetrovania“, uvádza HaZZ v stanovisku. Hasiči sa v prvom momente sústredili na evakuáciu ľudí, ktorú komplikovali zaparkované autá. Až následne sa sústredili na hasenie vzniknutého požiaru.

Mesto Prešov zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom. Číslo transparentného účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229 Variabilný symbol: 6122019

Sedem obetí a jedna nezvestná osoba

Hasiči v sobotu večer podľa krajského riaditeľa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Jána Goliaša ukončili záchranné práce odovzdaním požiaroviska mestu. Prešli všetky byty zasiahnuté požiarom, vrátane tých, ktoré neboli obhorené.

„Celkovo je sedem mŕtvych a jedna pohrešovaná osoba. V sobotu sme našli tri osoby mŕtve s tým, že polícia ich identifikuje, lebo boli v devastačnom stave. Po jednej osobe ešte pátrame, ale tam budeme potrebovať pomoc kynológov horskej služby, pretože vizuálna kontrola toho bytu nám neukázala výsledok,“ uviedol krajský riaditeľ hasičov.

Policajný zbor informoval hasičov, že nezvestná osoba by sa mala nachádzať na 12. poschodí. Zmienené poschodie bolo najviac zasiahnuté detonáciou a následným intenzívnym požiarom.

V piatok v noci bolo oficiálne potvrdených päť obetí, ale premiér Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý bol na mieste tragédie, predpokladal, že sa toto číslo zrejme zvýši. „Je jasné aj podľa očitých svedkov, ktorí videli, čo sa na mieste tejto tragédie dialo, pravdepodobne, ten počet tých, ktorí prišli pri tomto nešťastí o život, bude vyšší ako je zatiaľ stanovené číslo,“ povedal.

Podľa evidencie mesta žilo v bytovom dome 96 ľudí. Hasiči zo zhorenej bytovky evakuovali 39 obyvateľov, ktorých na mieste ošetrili a niektorých odviezli do nemocnice. Celkovo malo byť aj z okolitých domov evakuovaných zhruba 220 ľudí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Do svojich bytov sa v sobotu popoludní vrátili prví evakuovaní obyvatelia. Konkrétne ide o ľudí z domov na Mukačevskej ulici čísel 15 až 25. V týchto bytoch budú zajtra od 9. hodiny vykonané plynové skúšky, mesto preto žiada obyvateľov, aby sa zdržiavali doma.

„Od 11.00 h sú pripravené plynové skúšky v bytovom dome číslo 5. Tam momentálne nikto nebýva, pretože je kompletne evakuovaný. Žiadame ľudí, aby sa zhromaždili pri bytovom dome, aby mohli byť plynové skúšky vykonané,“ povedal   hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Prípad vyšetruje krajský vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Agentúru SITA o tom informoval vedúci Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Igor Pavlik.

Bytovka je odsúdená na zánik

Goliaš uviedol, že bytovka je odsúdená na zánik. Hasiči kvôli tomu potrebujú zhodiť minimálne jedno poschodie ohrozujúce ostatné bloky. „Uvidíme postupne, ako nízko budeme musieť ísť so zhadzovaním podlaží,“ uviedol.

Ako po zasadnutí sobotňajšieho krízového štábu uviedol Tomek, mesto momentálne čaká na vypracovanie odborných posudkov a situáciu vyhodnocuje. „Zároveň prebiehajú zabezpečovacie práce. Až na základe toho bude môcť mesto v súčinnosti s krízovým štábom rozhodnúť o nejakom ďalšom postupe,“ uviedol.

Podľa statika Jozefa Poláka je stav budovy zlý. Schodisko bolo podľa neho po výbuchu celé deformované smerom dolu, preto ho nemohli hasiči využiť. „Horné poschodia sú vo veľmi zlom statickom stave, pravdepodobne bude nutná asanácia,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik a dodal, že vzhľadom na zlý stav hornej časti je to najlepšie riešenie, keďže tam nie je čo zachrániť.

Výbuch plynu v paneláku, Prešov
Pohľad na dvanásťpodlažnú bytovku na Mukačevskej ulici v Prešove, kde v piatok krátko pred 12:15 vybuchol plyn. Na mieste zasahovali hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova a tiež evakuačný autobus HaZZ. Prešov, 6. december 2019. Foto: www.facebook.com

Ako dodal Tomek, do zdevastovanej bytovky teraz nikto nemá prístup. „Je to veľmi nebezpečné, aby tam vstupovali akékoľvek osoby. Nemôžu tam ísť ani hasiči v týchto chvíľach, už vôbec nie civilisti. Akékoľvek vynášanie vecí aj zo spodných poschodí nateraz môžeme vylúčiť. Je potrebné zdôrazniť aj to, čo nám aj hasiči opakovali, aby si možno ľudia uvedomili, že aj predmety, ktoré ostali, nejaké doklady alebo niečo podobné v tých bytoch sú väčšinou zatečené vodou, ktorou sa hasilo a zamrzli. To znamená, že sú úplne znehodnotené,“ vysvetlil Tomek.

Ľudia zostali uväznení aj na streche

Niektorí ľudia zostali po výbuchu uväznení na streche, ale hasičom sa ich pomocou výškovej techniky podarilo evakuovať.

„Budova je od 6. poschodia vyššie celá v plameňoch. Posledné tri poschodia sú úplne vyhorené, pričom došlo k úplnému otvoreniu strechy. Z dôvodu, že výbuch plynu spôsobil úplný kolaps vnútorného schodiska objektu, nie je možný vstup do budovy zvnútra. Pomocou výškovej techniky sa hasiči dostali na 6. poschodie a snažia sa uhasiť prístupné byty. Postupne budú pokračovať aj na vyššie poschodia,“ informovali hasiči o 15.10 o priebehu zásahu.

Výbuch plynu v paneláku, Prešov
Pohľad na horiace vrchné poschodia dvanásťpodlažnej bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove, kde v piatok krátko pred 12:15 vybuchol plyn. Na mieste zasahovali hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova a tiež evakuačný autobus HaZZ. Prešov, 6. december 2019. Foto: SITA/Viktor Zamborský

O pol hodinu neskôr uviedli, že presúvajú výškovú techniku na druhú stranu budovy pre efektívnejšiu hasebnú činnosť. „Z dôvodu, že statici označili najvrchnejšie tri poschodia za nestabilné, vnútorné priestory museli opustiť všetci zasahujúci hasiči a hasebné práce pokračujú z vonkajších priestorov,“ napísali o 15:40 na sociálnej sieti Facebook.

Na mieste bol pripravený aj tím MUSAR na vyhľadávanie osôb zo závalov. Hasiči celú bytovku po 8. poschodie prehľadali a nenašli žiadne osoby. „Pripravuje sa tiež prehľadávanie okolitých bytových domov, ktoré mohla zasiahnuť tlaková vlna a momentálne sú bez prívodu elektriny a plynu,“ informovali hasiči pred pol piatou podvečer s tým, že budú zabezpečovať aj prevoz pre približne 10 osôb na interné oddelenie, ktorých lieky a iné zdravotnícke pomôcky zostali v poškodenom objekte a nie je možné sa k nim dostať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

O 18.00 hasiči informovali, že niekoľko ohnísk sa im už podarilo dostať pod kontrolu. „K úplnému zhoreniu priestorov došlo na najvyšších štyroch podlažiach,“ spresnili a dodali, že hasebné práce pokračujú z exteriéru z výškovej techniky, ktorú hasiči pravidelne presúvajú.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Na miestach určených na sústredenie obyvateľov postihnutých touto tragickou udalosťou pomáhajú aj psychológovia Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru a Ozbrojených síl. Likvidačné práce budú pokračovať do ranných hodín,“ povedala piatok večer ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

Vrtuľníky nemohli vzlietnuť

Najväčšou prekážkou pri zásahu bolo podľa Sakovej to, že výškové plošiny a hasičská technika nemohli byť v dôsledku výbuchu umiestnené na správne miesto. Panely z horných poschodí ostali na chodníkoch a hasiči ich museli odpratávať a spíliť okolité stromy, aby sa s plošinami vedeli dostať k bytovému domu.

Pellegrini, sakova, vybuch plynu
Ministerka vnútra Denisa Saková (vpravo) a premiér Peter Pellegrini (vľavo) na mieste neštastia po výbuchu plynu v bytovom dome v Prešove. Foto: www.facebook.com

„Stále je to hasené z týchto plošín. Máme trochu problém, že ich musíme umiestniť od obytného priestoru, pretože, ak by došlo k zrúteniu čo i len zateplenia, tak by to mohlo mať aj následky na životoch profesionálnych hasičov, preto musia byť veľmi opatrní,“ dodala v piatok večer Saková.

Vzhľadom na počasie podľa nej nebolo možné použiť pripravený vrtuľník, s ktorým nebolo možné vzhľadom na mrznúci dážď vzlietnuť a pomáhať evakuovať ľudí. „Veľmi veľa zlých a negatívnych okolností a javov sa nám prihodilo počas tohto zásahu,“ dodala Saková s tým, že za svetla využijú aspoň policajný dron na zmapovanie situácie. Po uhasení a vychladení objektu sú záchranári Horskej záchrannej služby pripravení zlaňovať a postupne prehľadávať jednotlivé poschodia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) vyhlásil, že na miesto prišiel, aby zabezpečil požiadavky krízového štábu na zabezpečenie súčinnosti s ostatnými záchrannými zložkami. Dodal, že Ozbrojené sily SR nasadili do pohotovosti sedem vrtuľníkov, ale vzhľadom na podmienky neboli použité.

„Sme pripravení pomôcť aj čo sa týka ubytovania, máme 55 miest v ubytovacích zariadeniach, vrátane 80 lôžok na zabezpečenie ubytovania v telocvični. Sme pripravení poskytnúť našimi profesionálnymi vojakmi ďalšiu pomoc z hľadiska stráženia v súčinnosti so štátnou aj vojenskou políciou. Na základe skúsenosti s krízovými situáciami sú tu aj piati príslušníci duchovnej služby a štyria profesionálni vojaci zo psychologickej služby,“ informoval minister Gajdoš.

Zranených ošetrili v nemocnici

V prešovskej Fakultnej nemocnici J. A. Reimana ošetrili 14 pacientov, medzi nimi aj jedného z hasičov. Išlo prevažne o ľahké poranenia. Ako pre webnoviny.sk uviedla hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková, dvaja pacienti sú hospitalizovaní na oddelení úrazovej chirurgie s poraneniami hrudníka, hlavy a členka. Nikto nie je v ohrození života.

Jedno dieťa s matkou je hospitalizované na oddelení pediatrie. Rovnako nie je v ohrození života. Počas večera, noci a sobotňajšieho rána mali pacienti z dotknutého bytového domu k dispozícii aj interné ambulancie. „Zaznamenali sme 22 pacientov, väčšina z nich boli chronickí pacienti, ktorým lekári predpísali ich lieky. Zdravotný stav niektorých si vyžiadal aj ambulantné ošetrenie. Nikto z nich nebol hospitalizovaný,“ dodala Cenková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nemocnica Košice-Šaca vyhlásila bezprostredne po tragickom výbuchu  tzv. trauma plán a je pripravená poskytnúť súčinnosť pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti zraneným. Informovala o tom hovorkyňa skupiny AGEL Martina Pavlíková. Nemocnica má potrebné vybavenie a možnosť liečby v hyperbarickej komore pre pacientov, u ktorých by sa prejavila otrava po intoxikácii oxidu uhoľnatého. Zatiaľ však do šačianskej nemocnice nepriviezli žiadneho pacienta. Prešovská nemocnica logistiku a manažment pacienta zvláda bez problémov, uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

V košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura pacientov z prešovského výbuchu nemajú, informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková.

Vyhlásená mimoriadna situácia

Primátorka Prešova Andrea Turčanová vyhlásila na území mesta Prešov mimoriadnu situáciu v piatok od 12:35. „Je to možno za posledné polstoročie najväčšia tragédia, ktorá mesto postihla,“ uviedla na mieste tragédie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Centrom kompletnej pomoci sa stali priestory Základnej školy na Prostějovskej ulici v Prešove. Zasadá v nich krízový štáb, zriadili tam Centrum sústredeného sociálneho zabezpečenia a prichádzajú doň aj ľudia z poškodenej bytovky či osoby evakuované z okolitých domov. V budove základnej školy sa koncentruje aj humanitárna pomoc.

Situáciu riešia so psychológmi

Do priestorov školy v sobotu prišiel aj pán Ján, ktorý bol v čase výbuchu doma spoločne s dcérou v byte na ôsmom poschodí.

Z tragédie vyviazol s menšími zraneniami. „Stáli sme na balkóne, kričali sme, aby išli hore, lebo tam bola pani s malým dieťaťom. Tých sa podarilo zachrániť, hore to bolo už horšie. Tí dopadli veľmi zle,“ povedal pri príchode do centra. Pripomenul, že v bytovke zažili podobnú drámu už pred 40 rokmi.

Vtedy vyhoreli tri poschodia v tej bytovke. Ak sa bytovka bude dať opraviť, znova sa tam nasťahujem, prečo nie. Keď som nemal traumu predtým, pri tom ohni, tak ani teraz by som nemal,“ uviedol.

V sobotu zriadilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pre ľudí poškodených nešťastím Centrum sústredeného sociálneho zabezpečenia.

Je to pre občanov, kde pre nich poskytujeme komplexnú starostlivosť,“ uviedol Ján Hudák, ktorý koordinuje činnosť centra. Ako dodal, riešia otázky sociálno-právnej ochrany detí, psychosociálnu a humanitárnu pomoc pre ľudí bezprostredne postihnutých tragédiou. „Z krízového štábu vychádza pre nás úloha, aby sme ich kontaktovali, nadviazali súčinnosť a pokiaľ budú vybavovať pomoc, tak sme pripravení to riešiť. Riešime to v spolupráci s psychológmi ministerstva vnútra, hasičmi a Modrým anjelom,“ dodal Hudák.

Ľudia sa pokúšajú dostať do bytov

Ako konštatoval veliteľ tímu Modrého anjela Radovan Bránik, v piatok ľuďom pomáhalo desať pracovníkov ich neziskovej organizácie, v sobotu sú k dispozícii štyria.

Momentálne sa pokúšame nejakým spôsobom zvládnuť nápor tej situácie, pretože ľudia sa pokúšajú dostať do svojich bytov. Zatiaľ to nie je možné, alebo je to možné vždy len v sprievode polície, ktorá ich odprevadí do bytu a znovu ich vyvedie von, pretože bezpečnostná situácia ešte stále nie je vyriešená. Takže v tom spočíva momentálne naša práca,“ uviedol Bránik.

Od začiatku pomáhajú s koordináciou prác. V prvom rade sa podľa neho venujú ľuďom, ktorí sú blízkymi zomrelých alebo nezvestných.

„Dôležitá je základná stabilizácia, sprevádzanie pri všetkých tých administratívnych aj technických úkonoch, ktoré sa toho týkajú. Je to pre nich pomerne zaťažujúce, takže v teréne sú ľudia, ktorí majú skúsenosť,“ dodal s tým, že spolupracujú s policajnými, hasičskými i vojenskými psychológmi. „Treba povedať, že v piatoj sa evakuácia uskutočnila spôsobom, že ľudia mali pocit, že odchádzajú len na pár hodín, alebo teda že sa budú môcť v sobotu vrátiť domov. Ale v skutočnosti to potrvá určite dlhší čas vzhľadom na to, že viac ako tisíc okien je poškodených. Do tých bytov neprúdi elektrina ani plyn, takže nie sú obývateľné. Aj keď sa zavedie plyn a znovu spustí elektrina, tak budú musieť naprávať škody. Vo väčšine bytov v blízkosti sú značné škody, sú plné skla, rozbitého nábytku a do niektorých vleteli rôzne cudzie predmety z toho výbuchu,“ zdôraznil Bránik. Dodal, že s podobným rozsahom pri poškodení budovy sa ešte na Slovensku nestretol.

Chýba aj spodná bielizeň

Do priestorov základnej školy ľudiav sobotu prinášali rôznu pomoc v podobe šatstva, kozmetiky, drogérie alebo trvanlivých potravín. Chýba ale napríklad spodná bielizeň. S prácami pri koordinovaní pomáha veľa dobrovoľníkov, medzi nimi aj zhruba 20 zamestnancov, ale aj rodičov detí z miestnej školy.

Konkrétne sa snažíme vyberať tie veci, ktoré potrebujú. Je tu pán, ktorý hovoril, že je už druhý deň v tom istom oblečení, potrebuje teplú vodu. Tak sme sprístupnili hore priestory, v ktorých máme teplú vodu. Hľadáme tiež oblečenie, aby sa mohli dať dokopy do čistého aspoň ako tak,“ uviedla učiteľka školy Anna Bratková.

Sama bola v piatok v škole, keď krátko po 12. hodine došlo k výbuchu. „My sme ten výbuch počuli. Bolo to niečo strašné. Deti sa začali hneď báť, že čo sa vlastne deje. Ja si myslím, že je našou povinnosťou, aby sme tým ľuďom pomohli ako sa len dá,“ dodala.

Na účte mesta Prešov, zriadenom na pomoc po tragickom výbuchu v bytovke na Mukačevskej ulici, je k sobotnému ránu vyzbieraných už vyše 51-tisíc eur. „Reálne vyzbieraná suma už ale môže byť iná. Víkendové platby totiž budú pripísané na účet až v pondelok,“ uviedol hovorca.

Pomoc poskytla vláda aj prezidentka

Na základe piatkového rozhodnutia premiéra vláda v sobotu schválila milión eur na riešenie mimoriadnej situácie v súvislosti s odstraňovaním následkov výbuchu plynu. Peniaze budú použité na zastabilizovanie budovy, kým sa nerozhodne o jej stave a pre rodiny, ktoré potrebujú pomoc. Vláda je pripravená túto sumu v prípade potreby navýšiť.

Rodinám pomôže aj Prešovský samosprávny kraj (PSK). „Na pondelkové zastupiteľstvo PSK máme prichystaných 50-tisíc eur, ktoré vlejeme do nadácie na podporu rodiny a v krátkom čase na to bude zasadať správna rada, ktorá rozdelí hlavne pre rodiny, ktoré sú postihnuté touto katastrofou tieto finančné prostriedky,“ informoval agentúru SITA predseda PSK Milan Majerský (KDH). Ako dodal, PSK tiež ponúkol 200 ubytovacích kapacít.

Prezidentka Zuzana Čaputová podporila oficiálnu zbierku pre občanov postihnutých tragickým výbuchom sumou 5 000 eur a ponúkla aj ďalšiu pomoc rodinám postihnutých nešťastím. Niektorým rodinám, ktoré pri nešťastí v Prešove prišli o strechu nad hlavou, Čaputová ponúka možnosť bývať cez vianočné sviatky v ubytovacom zariadení prezidentskej kancelárie v Tatranskej Javorine. Agentúru SITA o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

„Po telefonáte s primátorkou Turčanovou aj s premiérom Pellegrinim, vítam iniciatívu, aby vláda vyčlenila ďalšie finančné prostriedky do rozpočtu mesta. Nešťastie v Prešove bolí o to viac, že sa blížia Vianoce a verím, že pomoc, ktorá sa do Prešova dostáva a dostane, pomôže postihnutým rodinám aspoň sčasti zmierniť smútok a prežiť sviatky dôstojne,“ uzavrela v stanovisku prezidentka.

Vyjadrenia úprimnej sústrasti

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadrili ministri, politici aj arcibiskup.  Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko (SNS) sa modlí za všetkých, ktorých výbuch postihol.

Gréckokatolícky prešovský arcibiskup Ján Babjak vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a pri príležitosti fatimskej soboty, bude sláviť 7. decembra svätú liturgiu za všetky obete nešťastia. Agentúru SITA o tom informovalo Informačné stredisko Prešovskej archieparchie. „Nakoľko sa vraciam zo zahraničia do Prešova, so všetkými, ktorých sa táto udalosť dotkla, som zjednotený v modlitbách a na miesto nešťastia som vyslal kňazov z miestnej farnosti, aby boli všetkým k dispozícii“. reagoval na tragédiu.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky Ján Richter (Smer-SD) vyjadril rodinám obetí nešťastia úprimnú sústrasť a zriadil v Prešove Centrum sústredeného sociálneho zabezpečenia.

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár bol v čase nehody v Prešove. „Celé mesto je na nohách, všetky záchranné zložky sú na mieste! Chcem vyjadriť veľkú spolupatričnosť všetkým rodinám z tohto bytového domu,“ uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti a vyzval celý národ na zomknutie sa.

Bývalý prezident a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska vyjadril úprimnú sústrasť a požiadal vládu, aby v maximálnej miere pomohla všetkým, ktorých výbuch akokoľvek zasiahol.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Andrej DankoAndrej KiskaBoris KollárDenisa SakováJán BabjakJán GoliašJán RichterMartin StrižinecMilan MajerskýPeter GajdošPeter KovalíkPeter PellegriniZuzana Čaputová