Hianik kandiduje na post primátora Pezinka s podporou SaS, OĽaNO a inými stranami

36260999_245800466004475_7190889990790840320_o.jpg
Kandidát na post primátora Pezinka Igor Hianik.

BRATISLAVA 10. septembra (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), hnutie Progresívne Slovensko (PS) a strana Spolu – občianska demokracia vyjadrili podporu kandidátovi na primátora Pezinka v nadchádzajúcich komunálnych voľbách Igorovi Hianikovi. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko vyzdvihol na Igorovi Hianikovi, že hrá s otvorenými kartami a patrí k najaktívnejším mestským poslancom v Pezinku.

„Píše otvorené listy vedeniu mesta, vystupuje na zastupiteľstvách a svoje názory verejne prezentuje. Všetky, s ktorými prichádza, majú rovnakého menovateľa – lepší život v meste. Nehovorí o zmenách všeobecne, ale hovorí veľmi konkrétne – čo by sa malo stavať, čo opraviť, ako nakladať so zeleňou,“ uviedol ďalej Galko.

Igor Hianik si za svoje priority určil dopravu, parkovaciu politiku, ekológiu, obnovu zelene, otvorenú samosprávu, podporu kultúry a športu cez participatívny rozpočet, zdravú a dynamickú ekonomiku či nerozpredávanie mestského majetku. Je poslancom mestského zastupiteľstva, architektom a hrdým Pezinčanom.

„Vytvorili sme silný tím, ktorý podporuje silné strany. Zhodli sme sa, že mesto musí vykročiť novou, transparentnou cestou, aby obyvatelia pocítili, že treba pracovať pre nich,“ uviedol Hianik a dodal, že sa treba pevne držať morálnych a etických záväzkov.

„Musíme si splniť sľub, ktorý dávame ďalším generáciám, že naše mesto, hoci sme moderná spoločnosť, musí byť založené na tradíciách vinohradníckeho mesta a musí si uchovávať svoje genius loci,“ uzavrel Hianik.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína SvrčekováĽubomír Galko
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaSPOLU – občianska demokracia