Hokejový šampionát bude naďalej každoročne so 16 účastníkmi

Hokej_puk
.Hokejové puky a hokejka na ľade Foto: SITA/Tomáš Somr

CASCAIS 19. mája (WEBNOVINY) – Periodicita hokejových majstrovstiev sveta sa nezmení na dvojročný cyklus a naďalej sa bude vrcholný turnaj hrať každý rok.

Počas otváracej reči 137. kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v západoportugalskom Cascaise to potvrdil jej prezident René Fasel.

Podľa Švajčiara sa od sezóny 2014/2015 začne aj nová európska pohárová súťaž.

„Pokračujeme v každoročnom organizovaní majstrovstiev sveta, ktoré sa budú konať aj v olympijskom roku. Predovšetkým mladší hráči dostanú možnosť predviesť svoj talent na medzinárodnej úrovni. Turnaje sa budú začínať v prvom májovom týždni. Výnimkou budú olympijské roky, vtedy majstrovstvá sveta budeme trocha posúvať,“ povedal podľa iihf.com Fasel.

Pripravuje sa celoeurópska klubová súťaž

Formát šampionátov sa možno opäť zmení. V IIHF neprešiel návrh na zníženie počtu účastníkov elitnej kategórie na štrnásť. „Pokračujeme so šestnástimi tímami. Najpravdepodobnejšie so štyrmi štvorčlennými skupinami. Táto otázka je však naďalej predmetom diskusií s naším komerčným partnerom. Štvrťfinálové zápasy sa aj vzhľadom na športové dôvody budú hrať krížovým systémom,“ doplnil Fasel.

IIHF chce už v sezóne 2014/2015 pripraviť celoeurópsku klubovú súťaž. Zatiaľ má pracovný názov „ECC“. „V tejto chvíli sme v procese kontrahovania komerčného partnera. Dúfam, že v nasledujúcich týždňoch dôjde k zavŕšeniu celého procesu. Spolu s ostatnými verím v potenciál tohto projektu. Spoločne môžeme dať dokopy úspešnú, konkurencieschopnú a finančne životaschopnú súťaž,“ tvrdil podľa IIHF Fasel.

Budú rokovať o účasti hokejistov na ZOH 2018

Šéf IIHF zároveň v Cascaise potvrdil, že krátko po ZOH 2014 otvorí rokovania s predstaviteľmi NHL a zástupcami hráčskej NHLPA o účasti hokejistov z profiligy na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu.

Kongres IIHF zároveň vo štvrtok schválil, že posledný tím ženského olympijského turnaja v Soči 2014 bude hrať o rok neskôr v A-skupine I. divízie MS. Toto rozhodnutie je výsledkom toho, že v roku 2014 sa uskutočnia majstrovstvá sveta žien len v nižších divíziách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe René Fasel
Firmy a inštitúcie IIHF Medzinárodná hokejová federácia