Hurikán a búrka zdevastovali Mexiko, krajina hlási 21 obetí

Katastrofa v Mexiku
Najmenej 21 obetí si vyžiadala tropická búrka Manuel, ktorá zasiahla tichomorské pobrežie Mexika a hurikán Ingrid, ktorý bičuje východné štáty. Foto: SITA/AP

ACAPULCO 16. septembra (WEBNOVINY) – Najmenej 21 obetí si v nedeľu vyžiadala tropická búrka Manuel, ktorá zasiahla tichomorské pobrežie Mexika a hurikán Ingrid, ktorý bičuje východné štáty.

Zatiaľ čo hurikán tiahne popri pobreží a na pevninu by mal vpadnúť v pondelok, búrka vtrhla do štátu Colima a vo večerných hodinách už zoslabla na tropickú depresiu.

Oba prírodné živly priniesli do krajiny silný dážď, spôsobili zosuvy pôdy a záplavy. Tisíce ľudí museli evakuovať po tom, čo v dôsledku nepriaznivého počasia stúpli hladiny riek, ktoré zaplavili cesty a poškodili mosty.

Krajina čelila „netypickej a nezvyčajnej situácii“, keďže nikdy predtým sa nestalo, že by ju 24 hodín po tropickej búrke zasiahol ešte aj hurikán, uviedli meteorológovia.

Štátna ropná spoločnosť Pemex oznámila, že evakuovala tri plošiny v severovýchodnom štáte Tamaulipas a zatvorila 24 ropných vrtov. Najmenej 11 z 21 obetí pochádza z turistického strediska Acapulco, kde pre stúpajúcu vodu zatvorili prístav aj medzinárodné letisko a uzavreli tiež hlavnú diaľnicu spájajúcu mesto s metropolou Mexiko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom