Islamský štát spustil útok proti vládnym vojakom v Mósule

Irackí vojaci
Útok prišiel deň po tom, ako irackí vojaci postúpili hlbšie do mesta. Foto: ilustračné, SITA/AP

MÓSUL 7. decembra (WebNoviny.sk) – Militanti extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) spustili v noci na stredu útok proti irackým bezpečnostným silám v juhovýchodnej časti Mósulu s názvom as-Salám. Útok prišiel deň po tom, ako vojaci postúpili hlbšie do mesta.

Seržant irackej armády Hakím Saranbí vyhlásil, že útok „spôsobil ťažké straty“, ale ďalšie podrobnosti neuviedol. Predstavitelia irackého ministerstva obrany v Bagdade sa zatiaľ k informáciám nevyjadrili.

Iracká armáda v utorok prenikla do juhovýchodnej mósulskej štvrte as-Salám a obsadila tamojšiu nemocnicu, potom však musela čeliť tvrdému odporu militantov IS. Ráno bolo vidieť pohybovať sa juhovýchodnou štvrťou konvoje desiatok obrnených vozidiel irackých špeciálnych síl a armádnych terénnych vozidiel typu Humvee.

Irackí vládni vojaci a polovojenské sily spustili v októbri za podpory medzinárodnej koalície vedenej Spojenými štátmi operáciu, zameranú na vytlačenie IS z Mósulu, druhého najväčšieho irackého mesta a poslednej mestskej bašty IS v krajine.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát