Káder slovenskej hokejovej reprezentácie opustili Miklík, Sukeľ a Trška

Michel Miklík
Michel Miklík v drese slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo.

BRATISLAVA 23. apríla (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay urobil pred tohtotýždňovými prípravnými súboji v Piešťanoch a Nitre niekoľko zmien v kádri.

V porovnaní so zápasmi v Michalovciach a Poprade proti Lotyšom (dvakrát víťazstvo 4:1) už nepokračujú obranca Peter Trška či útočníci Matúš Sukeľ a Michel Miklík.

Naopak, do kádra pribudli bek Christián Jaroš a útočník Tomáš Jurčo. Najbližší reprezentačný zraz sa uskutoční v pondelok popoludní v Piešťanoch. Zadák Andrej Sekera už počas minulého týždňa trénoval s tímom SR, no nenastúpil ani v jednom zápase proti Lotyšom.

Stretnutia proti Francúzsku (27. a 28. apríla) budú súčasťou seriálu Euro Hockey Challenge rovnako ako zápasy vo Švédsku, Nemecku a doma proti Lotyšom. Ešte predtým, v stredu 25. apríla v Piešťanoch, absolvujú Slováci duel proti výberu Kórejskej republike.

Slováci sa pripravujú na majstrovstvá sveta, ktoré sa už v piatok 4. mája začnú v dánskych mestách Herning a Kodaň. Prvý duel na šampionáte odohrá tím SR v sobotu 5. mája o 20.15 h v Kodani proti Čechom.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie

  • na tohtotýždňové prípravné zápasy v Piešťanoch a Nitre

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín.), Dávid Hrenák (St. Cloud State University, USA/NCAA), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, ČR)

Obrancovia: Adam Jánošík (Bílí Tygři Liberec, ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Marek Ďaloga (Sparta Praha, ČR), Martin Fehérváry (Oskarshamn, Švéd.), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, ČR), Mário Grman, Juraj Valach (obaja Piráti Chomutov, ČR), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, Kan./NHL), Christián Jaroš (Belleville Senators, Kan./AHL a Ottawa Senators, Kan./NHL)

Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR), Lukáš Cingeľ (Mountfield Hradec Králové, ČR), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad), Michal Krištof, Matej Paulovič (obaja HK Nitra), Andrej Kudrna (Sparta Praha, ČR), Marek Hovorka, Ladislav Nagy (obaja HC Košice), Eduard Šimun (HC Nové Zámky), Tomáš Jurčo (Rockford IceHogs, USA/AHL a Chicago Blackhawks, USA/NHL)

Program tohtotýždňových prípravných duelov Slovákov

streda 25. apríla: Slovensko – Kórejská republika (17.00, Piešťany)
piatok 27. apríla: Slovensko – Francúzsko (17.00, Nitra)
sobota 28. apríla: Slovensko – Francúzsko (17.00, Piešťany)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam JánošíkAndrej SekeraChristián JarošCraig RamsayDávid BondraDávid BucDenis GodlaDominik GraňákJuraj ValachLadislav NagyMarek ĎalogaMarek HovorkaMartin BakošMartin FehérváryMatúš SukeľMichal ČajkovskýMichal KrištofMichel MiklíkPatrik RybárTomáš Jurčo
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia