Kandidát na primátora Košíc Polaček tvrdí, že čelí volebnej antikampani a chcú ho zdiskreditovať

Jaroslav Polaček
Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 7. septembra (WebNoviny.sk) – Kandidát na košického primátora Jaroslav Polaček tvrdí, že čelí diskreditačnej volebnej antikampani. Polaček na štvrtkovej tlačovej besede uviedol, že sa k celej veci chce postaviť priamo, vyjadril sa k všetkým obvineniam. Predložil k nahliadnutiu aj viaceré listinné dôkazy, ktorými disponuje. Tvrdí, že nie je vinný.

Polačekova manželka, s ktorou je v rozvodovom konaní, podala na neho v apríli toho roku trestné oznámenie vo veci sexuálneho zneužívania ich maloletého dieťaťa. Cez sociálne siete sa dostali na verejnosť texty trestného oznámenia, ako aj lekárske správy maloletého dieťaťa.

Nespáchal žiaden skutok

Polaček predložil novinárom posudok súdnej znalkyne, ktorú o jeho vypracovanie požiadala polícia v súvislosti s trestným oznámením manželky.

„Zo záverov vyplýva, že som nespáchal žiaden skutok, moje dieťa je zdravé,“ povedal Polaček. Ako vyplýva zo záverov znaleckého posudku, na maloletom sa neprejavujú žiadne stopy alebo následky po fyzickom, psychickom či sexuálnom násilí. Vyšetrovateľ navrhol zastaviť trestné stíhanie.

Ako pre štvrtkové vydanie denníka Korzár uviedol hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko, toto uznesenie nie je právoplatné a dozorujúci prokurátor rozhodnutie vyšetrovateľa preskúma a rozhodne o ďalšom postupe.

Absolvoval ešte jedno vyšetrenie na detektore lži

Polaček predložil novinárom aj závery a výsledky z vyšetrenia na detektore lži. „Na spoločnosť, ktorá prevádzkuje detektor lži, som sa obrátil s požiadavkou, aby preverili, či som spáchal skutky, ktoré sú opísané v trestnom podaní mojej manželky. Výsledok bol negatívny,“ povedal Polaček.

Doložil, že absolvoval ešte jedno vyšetrenie na detektore, či niekedy v minulosti týral ženy, pretože očakáva, že aj takú vec vytiahnu proti nemu v kampani. „Záver bol, že som nikdy nikomu neublížil. Naozaj nie je dôvod, aby verejnosť o mne pochybovala,“ uviedol Polaček.

Snažia sa ho zdiskreditovať

Pokiaľ ide o majetkové pomery, aj tu sa podľa Polačeka útočníci zmýlili, keď uviedli, že vlastní nehnuteľnosti za vyše 600 000 eur, pretože celková hodnota nehnuteľností je približne 300 000 eur a vie preukázať, ako ich nadobudol. Podľa jeho vyjadrenia dnes existuje organizovaná skupina ľudí, ktorá sa snaží zabezpečiť jeho diskreditáciu aj cez internetové média. Pôsobia pravdepodobne na medzinárodnej úrovni a majú servery v Kanade, Rumunsku. Uviedol, že došlo aj k hackerskému útoku na jeho internetovú stránku.

„Vytvárajú o mne obraz človeka, ktorý si nezaslúži podporu obyvateľov. Ja sa o podporu obyvateľov uchádzam a budem kandidovať na post primátora,“ povedal Polaček.

Ako uviedol Polaček, váži si podporu politických subjektov SaS, KDH a SMK, ktoré vedia, čo je prezumpcia neviny a dali mu svoju dôveru. Za Polačekom stojí aj skupina košických aktivistov, s ktorými bojoval proti zotrvaniu parkovacej firmy EEI v Košiciach. Po medializovaní prípadu podporu Polačekovi stiahli OĽaNO a Sme rodina.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Polaček
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSme rodina - Boris Kollár