Koalícia by mala podľa Čaputovej dodržiavať také princípy, aké v minulosti vyžadovala od oponentov

Prezidentka Zuzana Čaputová
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: www.facebook.com.

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej je pre budovanie dôvery v spravodlivosť a inštitúcie veľmi dôležité dodržiavanie presne takých istých princípov, ktoré predstavitelia koalície žiadali v minulosti od svojich politických oponentov. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Reagoval tak na aktuálnu situáciu v súvislosti s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS).

Viac o téme: Gröhlingova diplomová práca

Gröhling čelí obvineniam, že jeho diplomová práca je plagiátom. On sám to odmieta a tvrdí, že sa pri písaní diplomovky riadil vtedy platnými predpismi. Odstúpiť z pozície ministra neplánuje.

Strižinec napísal, že podľa prezidentky sa so súčasnou vládou spájajú „oprávnené očakávania“ verejnosti k uplatňovaniu politickej kultúry a aj politickej zodpovednosti. „Pre budovanie dôvery v spravodlivosť a inštitúcie je veľmi dôležité dodržiavanie presne takých istých princípov, ktoré predstavitelia koalície žiadali v minulosti od svojich politických oponentov,“ napísal Strižinec.

Mal by podľa vás minister Branislav Gröhling pre kauzu svojej diplomovej práce odstúpiť z funkcie?

Hlava štátu sa však podľa neho chce ešte bližšie oboznámiť aj s argumentáciou ministra, vzhľadom na jeho utorňajšajšie vyjadrenie a stanovisko Paneurópskej vysokej školy. Škola uviedla, že diplomová práca ministra školstva je v súlade s vtedajšími normami. „Podľa jeho (Branislava Gröhlinga, pozn. SITA) utorňajších vyjadrení by to znamenalo, že štandardy súvisiace s posudzovaním záverečných prác na fakulte, na ktorej štúdium ukončil, boli v minulosti nastavené veľmi nízko,“ uzavrel Strižinec.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingMartin StrižinecZuzana Čaputová