Kollára vytočil minaret na Pohode, festivalu prial smršť

Boris Kollár
Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár si na mušku zobral festival Pohoda. Foto: SITA/koláž WbN

BRATISLAVA 11. júna (WebNoviny.sk) – Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár si najnovšie zobral na mušku festival Pohoda. Pobúrilo ho, že na jubilejnom 20. ročníku vyrastie prvý minaret na Slovensku. Jeho autori chcú týmto dielom prezentovať solidaritu s ľuďmi, ktorých zasiahla utečenecká kríza.

„Navrhnuté dielo sa nám páči ako symbol, zároveň sa nám páči jeho prevedenie. Reaguje na vážnu spoločenskú tému ľahkou vzdušnou konštrukciou, je vynikajúcou umeleckou odpoveďou na nezmyselné vyjadrenia našich autorít a skvelým spôsobom otvára priestor na diskusiu. Vnímame ho ako čisto pozitívny počin, kreatívny prejav tolerancie a otvorenosti ako typických festivalových hodnôt. Umenie by malo v ľuďoch zanechať nejakú emóciu. Minaret je umeleckou inštaláciou, ktorá má navodzovať dialóg“ uviedol Anton Repka z organizačného tímu festivalu.

Kollárovi sa tento nápad nepáči a na sociálnej sieti Facebook ho tvrdo skritizoval. Najprv napísal: „Prajem im veľa dažďa a veternú smršť.“ Neskôr však svoje vyjadrenie zmenil: „Tak toto už je aká vypatlanosť ? Vy ste sa s koňom zrazili a na jubilejnom 30 ročníku zriadite pre pedofilov koje na sex s jedenástkami ? A na 35 jubileu otvoríme cintorín pre nekrofilov ? Aby si prišli aj oni na svoje ? Lebo veď aj oni majú svoje práva ?Toto by mal byť hudobný festival a vy ho sprosto zneužívate na propagáciu islamu a LGBT . POHODA sa zmenila na NGO? Nikto sa vám neprosí o vaše zvrátene postoje.“

A aký je váš názor?

Boris Kollár
Foto: facebook.com/Boris Kollár
Boris Kollár
Foto: facebook.com/Boris Kollár

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár