Komu to burcovanie prospieva, pýta sa Bugár a okomentoval vypočúvanie organizátorov protestov

Peter žiga ministerstvo hospodárstva
Minister hospodárstva Peter Žiga počas rokovania vlády SR. SITA

BRATISLAVA 14. novembra (WebNoviny.sk) – Niekoľko dni po voľbách, ktoré prebehli demokraticky a priniesli výsledky, ktoré by mal každý rešpektovať a prijať s pokorou, sa podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára opäť podarilo vyburcovať vášne, ale zbytočne.

Sloboda prejavu

„Pýtam sa, načo a komu to prospieva? Blíži sa deň, keď si budeme pripomínať boj za práva a slobodu, za demokratickú spoločnosť. Múdri ľudia povedali, že nie je to ideál, ale nikto nič lepšieho nenašiel. Tak sa v nej naučme žiť a pracovať,“ povedal Bugár v stredu pre agentúru SITA.

Demokratické zriadenie garantuje podľa Bugára slobodu prejavu, právo zhromažďovať sa. Zdôraznil, že mimovládne organizácie zohrávajú nenahraditeľnú úlohu v každej demokratickej spoločnosti, aj v tej našej.

„Na druhej strane platí, že aj v demokratických krajinách vyšetrovatelia predvolávajú na výsluch dokonca aj prezidentov. Preto si myslím, že by sme sa mali upokojiť, neburcovať. To najpodstatnejšie je, aby sme nenaleteli konšpiračným teóriám. Takéto burcovanie je nebezpečné a nezodpovedné,“ vyhlásil.

Organizujú ďalší protest

Organizátori demonštrácií Za slušné Slovensko chodia posledné dni na výsluchy na Národnú kriminálnu agentúru. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky Peter Jakubík ich predvoláva na výsluch vo veci „korupcia a iné“. Na výsluchu už boli Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány, Táňa Sedláková a Veronika Bruncková.

Vyšetrovateľ im oznámil, že na nich niekto podal anonymné trestné oznámenie, že organizovali štátny prevrat a platí ich George Soros. Ďalší protest, ktorý organizuje iniciatíva Za slušné Slovensko, bude v piatok 16. novembra o 17:00 v Bratislave. Organizátori tým reagujú na vypočúvanie zo strany NAKA a na podozrenie zo sledovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárGeorge SorosJuraj ŠeligaKarolína Farská
Firmy a inštitúcie Most-HídNAKA Národná kriminálna agentúra