Košice rozdrvili Martin 9:0, Nitra prerušila sériu Zvolena

HC Košice - MHC Mountfield Martin
Zľava: Marek Zukal a Viktor Volentier z Martina a Tomáš Bulík z Košíc v zápase HC Košice - MHC Mountfield Martin 25. kola hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 27. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 27. novembra (WEBNOVINY) – Výsledky 25. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 5:6 po sam. nájazdoch (1:2, 4:2, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. R. Tomas (Kovačevič), 22. Hvila (Klouda, Vandas), 27. Jabrocký (M. Kurali, J. Špelda), 38. Vandas (Balán, Hvila), 38. Hvila (Vandas, Balán) – 10. B. Jankovič (Nemček), 14. Kubka (Bambúch), 26. Lunter (Handzuš), 32. Lunter (Handzuš, M. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd Handzuš

Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: Lunter (B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner -Junek, Tornay, 1643 divákov

Poprad: Sidor – M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, Jáchym, J. Špelda, M. Kurali, D. Kramár – Vandas, Balán, Hvila – R. Tomas, Klouda, D. Buc – Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký – Gríger, S. Takáč, Homa

Banská Bystrica: Slipčenko (38. Dzubina) – M. Styk, Richter, Bambúch, Kubka, Novajovský, J. Predajniansky, Zigo, Ketner – Lunter, Handzuš, Hudec – Juraj Sýkora, Heizer, Lukacevic – Nemček, Češík, B. Jankovič – Marcinek, Petro, Šimun

Milan Jančuška (tréner Popradu): „Nie som spokojný s výkonom, ani s výsledkom. Pozitívom bolo len to, že sme sa zo stavu 0:2 dostali do vedenia 5:4. Musím povedať, že tri až štyri góly boli z kategórie lacných, padli z väčších vzdialeností.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Získali sme pre nás veľmi dôležité dva body. Prvé dve tretiny boli z našej strany kostrbaté. Robili sme veľa chýb v strednom a obrannom pásme. V tretej tretine sme sa skonsolidovali a bolo to z našej strany lepšie.“

HKm Zvolen a HC´05 Banská Bystrica

Už v 29. sekunde Richter fauloval domáceho Balána, no ten nepremenil trestné strieľanie.

Poprad mal síce v úvodných minútach prevahu, no v 10. min nenápadne zaútočil Jankovič a Sidorovi prepadol puk až do siete – 0:1.

Domáci boli otrasení, vzápätí dva razy faulovali a Kubka strelou od modrej v dvojnásobnej výhode zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Poprad sa otriasol zo šoku a dokázal ešte pred odchodom do kabín znížiť, keď Klouda „nabil“ Tomasovi. Zohranú kombináciu si táto dvojica zopakoval ešte raz, no už bez gólového efektu.

Druhá časť priniesla bohaté gólové predstavenie a popradské kulisy sledovali až šesť gólov. Najskôr Hvila vyrovnal z dorážky, no hostia sa ešte dvakrát dostali do vedenia, na dva presné zásahy Lunterovi prihral Michal Handzuš.

Za Poprad na 3:3 šikovne vyrovnával Jabrocký, na 4:4 Vandas a vzápätí zabezpečil prvýkrát v zápase vedenie pre domáci tím Hvila.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

Hostia mali v úvode tretej tretiny ideálnu šancu vyrovnať. Na trestnej lavici sedeli Jabrocký s Kloudom. Országhovi zverenci presilovku nezahrali ideálne, so strelami Richtera a Lukacevica si poradil Sidor.

Hosťom po technickom priestupku Podtatrancov pri striedaní vyšlo repete a Lukacevic vyrovnal na 5:5. Domáci chceli v ďalších minútach získať stratené vedenie, no proti Tomasovi stál pozorný Dzubina.

Na góly bohatý zápas dospel až do predĺženia, v ktorom sa o víťazovi nerozhodlo. V nájazdoch uspel len hosťujúci Handzuš a zabezpečil Banskej Bystrici dva body.

HC Košice – MHC Mountfield Martin 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

Góly: 9. Kolba (Marek Slovák, Bulík), 14. Jokeľ (Spilar), 30. O. Gmitter (T. Marcinko, Jokeľ), 31. R. Jenčík (Kolba), 35. Š. Novotný, 41. Marcel Haščák (Jenčík, Bulík), 43. Pašek (Martin Chovan Svitana), 51. Marcel Haščák (R. Jenčík, Bulík), 57. Marcel Haščák (R. Jenčík, Bulík)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bachúrik – Kalina, Smrek, 3369 divákov

Košice: Hylák (43. Riečický) – Michal Novák, M. Takáč, Kolba, Deyl, M. Macejko, Šeda, od 43. min Martin Chovan – Marcel Haščák, Bulík, R. Jenčík – Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan – Spilar, T. Marcinko, Jokeľ – O. Gmitter, Pašek, P. Svitana

Martin: Volentier (31. min Šúrek) – Zošiak, A. Novotný, Tupý, R. Pukalovič ml., Zukal, S. Hriňa, A. Beňa, M. Danko – J. Markovič, Dírer, Michal Važan – Murček, M. Hollý, Mikušovič – M. Jonák, M. Horský, Alexejev – Jozef Kentoš, R. Slávik, Hús

Milan Staš (tréner Košíc): „Úvodných 10 minút bolo z našej strany dosť kŕčovitých, viazla kombinácia, hrali sme ustráchaný hokej. Nervozita z nás opadla až po tretom góle. Hráči začali ešte lepšie korčuľovať, kombinovať. Spadlo to z nich všetko, mali ľahké nohy, ľahké ruky aj myseľ. To sa potom ukázalo aj v podobe strelených gólov a pekných kombinácií, som rád, že nám tento zápas vyšiel. Verím že nás nakopne do ďalšej práce. Som rád, že som dostal pekný darček k meninám.“

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): „Z mojej strany môžem hodnotiť ako tak prvú tretinu, v nej sme hrali to, čo by sme mali hrať. Na druhej strane kvalita hokejových Košíc je niekde úplne inde ako v martinskej šatni. Jednoducho toto je obraz celého tohto tímu, sú v ňom hráči, ktorí na viac nemajú.“

Košičania sa ujali vedenia v 9. mi pri avizovanom vylúčení martinského hráča, keď od modrej mieril presne kapitán Kolba.

Pašek v polovici I. tretiny pálil tvrdo, ale tesne vedľa. Jenčík neskôr zakončoval zblízka len do dobre postaveného brankára Volentiera. V 14. min po skvelej prihrávke Spilara pridal druhý gól domácich Jokeľ.

Hostia boli ku gólu blízko v 16. min, ale Markovič trafil iba žŕdku. Martin mal potom ideálnu možnosť vrátiť sa do zápasu, ale nevyužil ani dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov.

V druhej tretine Košičania ovládli dianie na ľade a bolo len otázkou času, kedy sa to prejaví na skóre. Jokeľ v krátkom časovom slede nepremenil dve tutovky.

V polovici stretnutia Marcinko ideálne načasoval prihrávku Gmiterrovi a ten zvýšil na 3:0. V 31. min potrestal zaváhanie martinskej obrany Jenčík a vyhnal Volentiera z bránky. Ani Šúrek si dlho neudržal čisté konto. Novotný bol pri mantineli dôrazný a zvýšil na 5:0.

Len 38 sekúnd uplynulo z tretej tretiny, keď Marcel Haščák strelou švihom prekonal Šureka. V 43. min sa po prihrávke Martina Chovana presadil aj Pašek.

Košičania pokračovali v aktivite a v 51. min po spätnej prihrávke Jenčíka zakončoval presne Marcel Haščák.

Ten istý hráč mal aj posledné slovo v zápase, keď v 57. min pridal svoj tretí gól v tomto súboji a upravil na konečných 9:0.

Zľava: Ondrej Gmitter z Košíc a Michal Danko z Martina v zápase HC Košice - MHC Mountfield Martin 25. kola hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 27. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer

Zľava: Tomáš Marcinko z Košíc a Marek Zukal z Martina v zápase HC Košice - MHC Mountfield Martin 25. kola hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 27. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Zľava: Patrik Svitana z Košíc a Adam Beňa z Martina v zápase HC Košice - MHC Mountfield Martin 25. kola hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 27. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer
Viktor Volentier z Martina v zápase HC Košice - MHC Mountfield Martin 25. kola hokejovej Tipsport extraligy. Košice, 27. november 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer

HK 36 Skalica – MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Góly: 11. Preisinger (Pálffy, R. Školiak), 16. Kutálek (Pálffy, M. Sloboda), 18. I. Ďatelinka (R. Školiak, Pálffy), 29. Preisinger (R. Školiak, Pálffy), 50. Kutálek (Pálffy, Stieler), 51. Preisinger (R. Školiak, Pálffy) – 19. Valášek (T. Sýkora, M. Drevenák), 28. V. Škoda (T. Varga, Harant), 37. K. Jass (T. Varga)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: M. Kokavec (Žilina) 10 min za nesp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc – Kacej, Brath, 1586 divákov

Skalica: Trenčan – Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník, Trška, M. Srnec – Pálffy, R. Školiak, Preisinger – Lažo, Stieler, M. Sloboda – Kutálek, Holovič, R. Konečný – Klejna, Bezúch

Žilina: Johanes – Rúfus, Harant, Brcko, D. Devečka, J. Dlouhý, Leško, Sekáč – M. Kokavec, V. Škoda, T. Varga – T. Sýkora, Valášek, M. Drevenák – K. Jass, O. Ďuriš, T. Troliga – Staňo, Drábek

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): „Po celý zápas sme boli aktívnejší, vypracovali sme si množstvo šancí. Súperovi sme po individuálnych chybách v defenzíve dovolili skorigovať na 4:3. Opäť sa prejavila veľkosť Pálffyho, ktorý svojou hrou a prihrávkami prispel k tomu, že body zostali doma.“

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): “ Druhá desaťminútovka prvej tretiny nám trochu ušla. Skalica sa dostala do trojgólového vedenia. Ja som upozorňoval hráčov, že pokiaľ chceme hrať vyrovnaný zápas, musíme byť čo najmenej vylučovaní. V tomto zápase sa nám to opäť nepodarilo. Možno sme zápas trošku zdramatizovali, za stavu 4:3 sme mali nejaké šance a trafili sme žŕdku. Nasledovalo naše vylúčenie a gól súpera. Skalica nás potom k ničomu nepustila a myslím si, že zvíťazila zaslúžene.“

Žigmund Pálffy

V úvode duelu sa hral opatrný hokej, prvú väčšiu šancu mali až v 3. min Holovič s Konečným, na opačnej strane pohrozil Valášek.

Prvý gól zápasu padol v 11. min po úniku Pálffy s Preisingerom – skúsený Pálffy na seba stiahol brankára, prihral Preisingerovi, ktorý zakončil do prázdnej bránky.

Skaličania zvýšili tempo, vytvárali si množstvo šancí, čo v 16. min vyústilo do ďalšieho gólu, ktorého autorom bol Kutálek. O necelé dve minúty neskôr sa domácim zásluhou I. Ďatelinku podarilo skórovať v oslabení – 3:0. V závere I. tretiny hosťujúci Valášek znížil na 3:1.

V druhej časti Skaličania pokračovali v tlaku, no v 28. min sa Žilinčania po Škodovej dorážke dostali na rozdiel gólu. Netešili sa dlho, pretože vzápätí pridal Preisinger v presilovke štvrtý gól Skalice.

V 37. min zabudli domáci na „zadné vrátka“ a K. Jass strelou z ľavého kruhu dosiahol tretí gól hostí.

V 44. min mal vyrovnávajúci gól na hokejke Drevenák, ale trafil iba žŕdku Trenčanovej bránky. V 47. min vychytal skalický gólman Sýkoru aj Jassa.

O tri minúty neskôr Skaličania skórovali hneď dvakrát – piaty gól domácich pridal v presilovke Kutálek a šiesty rovnako v početnej výhode Preisinger, ktorý skompletizoval hetrik. Skalica si napokon postrážila víťazstvo 6:3 aj vďaka šiestim asistenciám Pálffyho.

ŠHK 37 Piešťany – Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 24. Stupka (Mertel, Lisoň) – 20. Marosz (T. Klíma), 58. P. Kopecký (Jakúbek, Broska)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – J.Tvrdoň, Výleta, 2310 divákov

Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, R. Filip, A. Kolník, A. Hruška, Bučka, K. Grman – Chylo, T. Melichárek, Haring – J. Ručkay, Peško, H. Ručkay – Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji – Lisoň, Mertel, Stupka – Mišura

Trenčín: Kristín – Pozník, E. Bagin, J. Koma, E. Bednár, Imrich, T. Bokroš, Habšuda, Nemčík – Sojčík, Marosz, Tybor – Jakúbek, Lelkeš, J. Pardavý st. – Šišovský, Broska, T. Klíma – Adamec, P. Kopecký, B. Mravík

Milan Klement (tréner Piešťan): „S jedným streleným gólom sa vyhrávať nedá. Mali sme dnes niekoľko veľmi dobrých šancí, no nedokázali sme ich zužitkovať. Pred poslednou tretinou sme si povedali, že dnes vyhrá ten, kto bude hrať rozumne, ale my sme to neboli. Trikrát sme boli zbytočne vylúčení. Gól na 1:2 padol po hrubom podcenení situácie a chybe nášho obrancu.“

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Prišli sme dnes do Piešťan bojovne naladení. Chlapci odviedli stopercentný výkon, ktorý bol podporený skvelým brankárom Kristínom. Za obrovskú snahu a túžbu po víťazstve sme si ho dnes zaslúžili. V derby zápasoch nie je nikdy istý víťaz a paradoxne v našej sérii s Piešťanmi ešte nikto doma nezvíťazil.“

Hokej

V úvodnej tretine mali viac z hry Piešťanci, no vytvorené šance sa im nedarilo premieňať. V 13. min sa usadili v obrannom pásme Trenčína, kde roztočili kolotoč, no Stupka netrafil bránku.

V 19. min sa do gólových príležitostí dostal Jakub Ručkay aj Otčenáš, ani jeden z nich neuspel. Zahrmelo však na druhej strane – jednu sekundu pred klaksónom sa ujali vedenia hostia zásluhou Marosza, ktorý profitoval z Pardavého prihrávky – 0:1.

Do druhej časti hry nabehli domáci rezko, v 24. min po akcii štvrtého útoku Lisoň – Mertel – Stupka, tretí menovaný vyrovnal na 1:1. O tri minúty neskôr Marosz nakorčuľoval až pred domáceho brankára Tomeka, no svoju akciu nedotiahol do úspešného konca.

V 34. min sa mohli do vedenia dostať domáci hráči, ale Jakub Ručkay nedokázal prehodiť ležiaceho Kristína. Tesne pred koncom druhej tretiny strelecky neuspeli ani Otčenáš a Tybor.

V úvode III. tretiny sa v šanci ocitol Jakub Ručkay, no bekhendom neskóroval. V 44. min po Pozníkovej strele domácemu brankárovi pomohla konštrukcia bránky. V 51. min sa pred Tomekom ocitol Sojčík, no netrafil odkrytú bránku. V ďalšom priebehu stretnutia svoje šance nevyužili ani Tybor, Mertel či Haring.

Do streleckej listiny sa zapísal Peter Kopecký, ktorý sa dve minúty pred koncom stretnutia dostal k odrazenému puku a rozhodol o víťazovi stretnutia – 1:2. Domácim už nepomohla ani minútová hra bez brankára.

HKm Zvolen – HK Nitra 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 14. P. Huňady (Martin Ďaloga, J. Mucha) – 23. R. Tománek (Stümpel, Mašlonka), 49. R. Tománek (P. König, Nádašdi)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Smerek, 2729 divákov

Zvolen: Šimko – P. Hraško, Juraško, Obšut, J. Mucha, L. Pokovič, Ťavoda, Pichnarčík – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga – L. Zuzin, P. Huňady, Síkela

Nitra: M. Laco – P. König, Nádašdi, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, od 27. min Hrnka – Jokila, T. Chrenko, M. Kováčik – R. Tománek, Stümpel, Mašlonka – Martin Segľa, Hamrák, Podstavek – Kmeč, E. Piatak, Pupák

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Dnešný zápas nepatril ku kvalitnejším. Chýbala nám iskra, ctižiadostivosť, disciplína a vôľa vyhrať. Možno to bolo spôsobené únavou, keďže s Banskou Bystricou sme odohral zápas vo veľkej eufórii. Treba však priznať, že súper bol zdatný a využil našu momentálnu indispozíciu. O nešťastnom výsledku rozhodla aj naša mizéria v zakončení, najmä počas presilových hier. Nitra nás zdolala zaslúžene.“

Karol Kolečání (asistent trénera Nitry): „Odohrali sme vyrovnaný zápas. V prvej tretine sme boli zakríknutí, zle sme korčuľovali a domácim sme nechávali príliš veľa priestoru. V druhej tretine sme tieto herné aspekty zlepšili a vypracovali sme si aj gólové šance. Vyrovnali sme a v tretej tretine sme zásluhou bojovnosti, šťastia i dobrej obrannej hry priklonili víťazstvo na našu stranu.“

HKm Zvolen - HK Nitra

V prvej tretine sa hral opatrný hokej, miernu prevahu mali domáci hokejisti, ktorí pohrozili v 7. min. Do dobrej príležitosti sa dostal Brabenec, Laco puk iba vyrazil a následne ho z ľavého kruhu poslal do žŕdky Pokovič.

Až v 14. minúte to Zvolenčanom vyšlo, keď Martin Ďaloga pred modrou čiarou šikovne uvoľnil Huňadyho, ktorý na dvakrát poslal puk za chrbát nitrianskeho gólmana – 1:0.

Hostia sa dostali do veľkej šance až v závere prvej tretiny, paradoxne v oslabení. Na Šimka sa rútil novic v zostave hostí Piatak, ale úspešnejší bol zvolenský brankár.

V druhej tretine mali viac šancí Nitrania, do vedenia išli v presilovke, keď po strele Stümpela uspel z dorážky pred Šimkom Tománek – 1:1.

Domáci hokejisti hrali potom tiež v početnej výhode, mali šance, ale nepresadili sa postupne Podkonický, P. Zuzin a Škvaridlo.

Do vedenia tak mohli ísť hráči spod Zobora, konkrétne v 27. min, to by však Mašlonka musel premeniť samostatný nájazd. Zvolenský brankár potom podržal svoj tím aj pri dvoch strelách voľného Königa.

Nitrania sa mohli tešiť z gólu aj na začiatku tretej tretiny, ale Tománek z ľavej strany tentoraz mieril do žŕdky. Potom mal početnú výhodu líder extraligy, pred Lacom sa nepresadil Škvaridlo. Naopak, v 49. min presilovku využili hostia, keď ideálnu prihrávku Königa zužitkoval úplne voľný Tománek.

Zvolenčania zapli na vyššie obrátky, viackrát zatlačili súpera vo vlastnom obrannom pásme, ale nedokázali sa presadiť. Najväčšiu príležitosť mal v 52. min Chovan, keď sa preštrikoval až pred brankára Laca, no neuspel. Zvolenčanom v závere nepomohla ani 40-sekundová hra bez brankára.

Tomáš Škvaridlo z Hkm Zvolen (uprostred) počas 25. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HKm Zvolen a HK Nitra. Zvolen, 27. november 2012. Foto: SITA/Ján Viazanička

Kamil Brabenec z Hkm Zvolen (vpravo) počas 25. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HKm Zvolen a HK Nitra. Zvolen, 27. november 2012. Foto: SITA/Ján Viazanička
Michal Chovan z HKm Zvolen (vpravo) počas 25. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HKm Zvolen a HK Nitra. Zvolen, 27. november 2012. Foto: SITA/Ján Viazanička
Zľava: Radovan Trefný z HK Nitra a Tomáš Škvaridlo z HKm Zvolen počas 25. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HKm Zvolen a HK Nitra. Zvolen, 27. november 2012. Foto: SITA/Ján Viazanička
Andrej Podkonický z HKm Zvolen (vľavo) počas 25. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HKm Zvolen a HK Nitra. Zvolen, 27. november 2012. Foto: SITA/Ján Viazanička

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po utorkovom 25. kole:

HK Orange 20 17 2 0 0 0 0 15 30:78 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).