Londýnsky dom Amy Winehouse vydražia

Amy Winehouse
Amy Winehouse Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) – Dom zosnulej anglickej speváčky Amy Winehouse pôjde do dražby po tom, ako sa ho nepodarilo predať.

Jej rodina ho ponúkala za 2,7 milióna libier (v prepočte približne 3,4 milióna eur), no nenašiel sa záujemca ochotný zaplatiť túto sumu. Sídlo s tromi spálňami na londýnskom Camden Square sa bude dražiť 3. decembra prostredníctvom aukčného domu McHugh & Co, jeho orientačná cena je 1,8 milióna libier (2,2 milióna eur).

Speváčka, ktorá bojovala so závislosťou od drog a alkoholu a zdravotnými problémami, v tomto dome 23. júla 2011 zomrela.

Obrazom: Speváčka Amy Winehouse

Debutový album Amy Winehouse s názvom Frank vyšiel v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Amy vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards.

O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back to Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii. Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky.

V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu.

V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka sa dožila iba 27 rokov, príčinou jej úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu.

Amy Winehouse – You Know I’m No Good

Informácie zverejnila webstránka www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse