Mediálny magnát Rupert Murdoch sa tretí raz rozvádza

Rupert Murdoch
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) – Austrálsko-americký mediálny magnát Rupert Murdoch podal po štrnástich rokoch manželstva s Wendi Deng žiadosť o rozvod.

Podľa slov Murdochovho hovorcu je manželstvo „nenávratne rozvrátené“. Dvojica, medzi ktorou je 38-ročný vekový rozdiel, sa zosobášila v roku 1999 na palube jachty v New Yorku a má spolu dve malé dcérky Grace a Chloe.

Osemdesiatdvaročný Murdoch, ktorý vlastní podľa magazínu Forbes majetok v hodnote 9,4 miliardy dolárov (v prepočte približne 7,04 miliardy eur), vyplnil žiadosť na súde v New Yorku len niekoľko dní pred tým, ako má dôjsť k rozdeleniu jeho masmediálnej korporácie News Corp (zahŕňajúcej Fox News, Sky, The Wall Street Journal a 20th Century Fox) na dve spoločnosti. Medzi týmito udalosťami však údajne nie je žiadna súvislosť.

Koniec tretieho Murdochovho manželstva nebude mať podľa analytikov žiadny vplyv na jeho masmediálne impérium. Po tom, ako prišiel pri rozvode s druhou manželkou Annou Mariou Torv o majetok v hodnote 1,7 miliardy dolárov, si dal pozor a s Deng podpísal predmanželskú zmluvu. Podiel v spoločnosti majú iba ich dcéry, ktoré však nemajú v správnej rade hlasovacie práva.

Wendi Deng vyrastala v čínskom Kantone ako dcéra riaditeľa továrne. Ako 19-ročná odišla do USA, kde vyštudovala na prestížnej Yaleovej univerzite. Následne jej ponúkli stáž v Hongkongu v Star TV, ktorá je súčasťou News Corp. S mediálnym magnátom sa prvý raz stretla v roku 1997 na koktejlovom večierku v Hongkongu, kde pre neho tlmočila. O dva roky neskôr, len niekoľko týždňov po Murdochovom druhom rozvode, sa dvojica vzala.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránky www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rupert Murdoch