Most-Híd sa rozrastie, do strany vstupuje exposlanec za SDKÚ

Sprava: Podpredsedovia strany Most-Híd László Solymos, Lucia Žitňanská a predseda strany Béla Bugár. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Do strany Most-Híd vstupuje bývalý poslanec NR SR za SDKÚ-DS Tomáš Galbavý. Galbavý bol poslancom NR SR od roku 2002 do roku 2012. Ako povedal v stredu pre agentúru SITA, do politiky sa vracia preto, lebo vidí, ako Slovensko dnes stagnuje.

„Vláda Roberta Fica si svojimi populistickými krokmi síce kupuje voličov, avšak pre strednú vrstvu nič podstatné nerobí. Nevidím žiadne systémové opatrenia, zmeny, ktoré budú prinášať pozitívne výsledky nielen dnes, zajtra, v tomto volebnom období, ale aj o päť či desať rokov. Som presvedčený, že Slovensko potrebuje vládu, ktorá bude mať odvahu a schopnosť prijímať systémové opatrenia,“ vyhlásil Galbavý, ktorý kandidoval v posledných regionálnych voľbách na post nitrianskeho župana.

S Bugárom sa pozná veľmi dobre

„Kandidatúra na župana v Nitrianskom samosprávnom kraji ukázala aj mne, že mám stále čo ponúknuť. Takmer 40-tisíc hlasov v druhom kole je pre mňa aj záväzkom voči tým ľuďom, ktorí mi dali svoj hlas,“ zdôraznil.

Stranu Most-Híd si vybral Galbavý, pretože reprezentuje hodnoty, ktoré v minulosti reprezentovala SDKÚ-DS. „Program strany Most-Híd Občianska vízia ponúka odvážne, reformné kroky, ktoré môžu reálne prispieť k zlepšeniu situácie ľudí na Slovensku. Je to veľmi komplexný a kvalitný program pre mnohé oblasti spoločenského života. Vidím, že v strane a jej vedení je veľký záujem tieto systémové kroky presadzovať, čo sa stretáva s veľmi pozitívnou odozvou ľudí,“ konštatoval.

Podľa neho tiež Most-Híd má jasno v orientácii našej zahraničnej politiky smerom na Západ, čo sa dnes na Slovensku pomaly vytráca. „V neposlednom rade je to aj predseda strany Béla Bugár, ktorého poznám veľmi dobre. Vždy patril medzi najserióznejších politikov na našej politickej scéne. Občiansky princíp, na ktorom dnes stojí Most-Híd, považujem za možnosť, ako prilákať ďalších voličov naprieč celým Slovenskom,“ vyhlásil Galbavý.

Galbavy
Foto: SITA/Martin Havran

Jeho vstup do strany bude prínosom pre všetkých

Bugár v rozhovore pre agentúru SITA pripomenul, že prvá skúsenosť spolupráce medzi Tomášom Galbavým a jeho stranou je z regionálnych volieb 2013, keď ho Most-Híd podporil ako spoločného kandidáta na župana. „Túto skúsenosť môžem označiť za veľmi dobrú a preto očakávam, že jeho vstup do strany bude prínosom pre všetkých,“ uviedol Bugár, podľa ktorého práve výsledky z regionálnych volieb, v ktorých dokázal získať takmer 40-tisíc hlasov a skoro poraziť dlhoročného župana Milana Belicu, ukázali, že dokáže osloviť voličov.

„Naším záujmom je posilňovať stranu personálne a programovo, aby sme dokázali v budúcoročných parlamentných voľbách osloviť čo najviac voličov,“ vyhlásil. Bugár má záujem, aby Galbavý bol aj na budúci rok na kandidačnej listine do parlamentných volieb. „O kandidátke bude rozhodovať Republiková rada na jeseň tohto roku. Je samozrejme aj mojím záujmom, aby Tomáš Galbavý na kandidátke bol, keďže svojimi schopnosťami už dokázal, že vie osloviť voličov,“ dodal Bugár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárTomáš Galbavý
Firmy a inštitúcie Most-HídSDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana