Diaľničiari a UNAS sa dohodli, že začnú akútne riešiť požiadavky autodopravcov týkajúce sa mýta

Truck delivers in a city
Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Niektoré požiadavky cestných dopravcov spojené s mýtom je potrebné začať riešiť už v tomto roku. Zástupcovia Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS) a Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) sa na tom zhodli na spoločnom rokovaní.

Bezproblémový prechod na nový systém

Diaľničiari by tiež mali informovať autodopravcov o možnostiach plynulého prechodu z jedného mýtneho systému na nový tak, aby nemuseli prerušiť poskytovanie svojich služieb. Ako v stredu informoval UNAS, tému spoplatnenia niektorých úsekov by bolo vhodné otvárať až po spustení nového mýtneho systému a splnení ďalších podmienok zo strany dotknutých samospráv.

Cieľom pracovného stretnutia na pôde NDS bolo informovať autodopravcov o priebehu výberového konania na dodávku prvej časti mýtneho systému, ktorý by mal byť spustený začiatkom roka 2023.

Konštruktívna debata

„Zástupcovia NDS veľmi podrobne odpovedali na všetky otázky zástupcov autodopravcov, čím rozptýlili mnohé obavy. V diskusii odzneli aj mnohé pripomienky a názory, ktoré upozornili na niektoré riziká spojené s prechodom na nový mýtny systém,“ uviedol UNAS.

Na záver sa účastníci dohodli na tom, že po spustení ďalšej fázy výberového konania sa znova stretnú, vyhodnotia doterajší priebeh najmä z pohľadu transparentnosti tendra a posúdia možnosti spolupráce v informovaní a príprave členov UNAS na prechod na nový mýtny systém.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosťUNAS Únia autodopravcov Slovenska