Doležal chce rokovať s nespokojnými autodopravcami, nerozumie ich nátlakovému štýlu

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Ministerstvo dopravy je pripravené rokovať s predstaviteľmi autodopravcov o hľadaní riešení ich problémov spôsobených aj pandémiou koronavírusu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Preto nerozumie nátlakovému štýlu zo strany Únie autodopravcov Slovenska (UNAS), ktorá pohrozila v prípade nečinnosti rezortov dopravy, financií a hospodárstva ostrými protestmi na slovenských cestách, a to podobne, ako tomu bolo v rokoch 2010 a 2020.

Ministerstvo prijme UNAS

Ako uviedol pre agentúru SITA poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu Ivan Rudolf, minister dopravy Andrej Doležal požiadal o účasť na rokovaní aj ministrov financií a hospodárstva, ale nevie garantovať aj ich účasť na stretnutí.

Rezort dopravy informoval zástupcov UNAS, že ich na ministerstve prijmú na pravidelnom spoločnom rokovaní pracovnej skupiny RADAR – Rada pre autodopravu za účasti predstaviteľov ČESMAD a Zväzu autobusovej dopravy (ZAD).

Stretnutie v utorok

Pracovná skupina sa stretne už najbližší utorok, pričom minister dopravy Andrej Doležal je pripravený rokovať s predstaviteľmi autodopravcov.

Autodopravcovia sú pripravení podľa šéfa UNAS Stanislava Skalu prejaviť svoju nespokojnosť na slovenských cestách. Dôvodom je, že napriek sľubu zo strany štátneho tajomníka ministerstva dopravy Jaroslava Kmeťa sa doteraz neuskutočnilo rokovanie s ministrami financií, hospodárstva a dopravy.

Stačilo plakania a sľubov

„Sme znechutení totálnou ignoráciou našich združení a neriešenia problémov autodopravcov a odťahových služieb. Dané ministerstvá si neuvedomujú, že trpezlivosť máme len jednu a ďalej už nechceme počúvať len sľuby,“ upozornil Stanislav Skala s tým, že dopravcovia sú veľmi nervózni a veľa stratili pre COVID-19.

„Už stačilo plakania a sľubov. Naše rodiny sľuby neuživia a nezaplatia dane,“ zdôraznil Stanislav Skala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalIvan RudolfJaroslav KmeťStanislav Skála
Firmy a inštitúcie ČESMAD Slovakia Združenie cestných dopravcovMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMF Ministerstvo financií SRMH Ministerstvo hospodárstva SRUNAS Únia autodopravcov SlovenskaZAD Zväz autobusovej dopravy