Foto: Pod Prístavným mostom sprístupnia dve križovatky a začnú práce na druhej etape rekonštrukcie

Križovatka Prievoz
Starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren (druhý zľava), generálny riaditeľ spoločnosti D4R7 Construction Juan José Bregel (tretí zľava) a prevádzkový riaditeľ Zero Bypass Limited Tomáš Bežilla počas odovzdania do užívania 1.etapy rekonštrukčných prác na križovatke Prievoz, ktorá je zrekonštruovaná v rámci výstavby D4R7. Cieľom projektu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je vybudovanie južnej časti nultého obchvatu Bratislavy a časti južnej siete rýchlostných ciest spájajúcich západ a východ Slovenska. Stavebné práce sú celkovo rozdelené na šesť etáp po dobu dvoch rokov. Bratislava, 9. august 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

V Bratislave pod Prístavným mostom cez víkend sprístupnia pre motoristov dve križovatkové vetvy, jednu v smere z D1 od Trnavy a druhú od Petržalky.

Prvá etapa rekonštrukcie

Spomínaný úsek je súčasťou prvej etapy rekonštrukcie. Zároveň sa začínajú práce aj na druhej etape rekonštrukcie tohto úseku, dopravné obmedzenia, teda okrem týchto dvoch zjazdov, ostávajú v platnosti.

Pribudne k nim jedno nové obmedzenie, ktorým je uzatvorenie vetvy Bajkalská – Prístavná. Uviedol to v piatok v tlačovej správe PR konzultant Lukáš Veselovský v mene spoločnosti D4R7 Construction, ktorá je hlavným zhotoviteľom stavby.

Rekonštrukčné práce sa začali v polovici februára a za päť mesiacov zrealizovali dve križovatkové vetvy, kde použili 1 550 metrov kubických štrkodrvy, takmer tisíc metrov kubických cementom spevneného kameniva (CBGM) a približne 2 600 ton asfaltu.

Stavbu ukončili v predstihu

Nainštalovali tu 160 metrov betónových a 700 metrov oceľových zvodidiel. „I keď sa prestavba začala neskôr, ukončili sme ju v predstihu,“ uviedol generálny riaditeľ D4R7 Construction Juan José Bregel.

Počas prác v prvej etape zhotoviteľ realizoval aj práce na etapách číslo dva, tri a šesť. Podľa Veselovského sa snažia o odovzdanie celej križovatky v čo najkratšom čase. Práce sa týkali prekládok inžinierskych sietí, zemných prác, oporných múrov a mostov.

„Mimoúrovňová križovatka Prievoz je jednou z križovatiek na rýchlostnej ceste R7, kde prvých 24 kilometrov bude pre cestujúcich z juhu Slovenska sprístupnených na jar budúceho roka,“ dodal Veselovský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juan José BregelLukáš Veselovský