Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rekonštrukcia cesty Poprad - Starý Smokovec
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Robotníci počas obhliadky pokračujúcich rekonštrukčných prác na ceste II/534 Poprad-Starý Smokovec, kde po príprave štartujú hlavné stavebné práce, za účasti predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Rekonštrukcia cetsy je zaradená do projektu Modernizácia cestnej infraštruktúry v Prešovskom kraji. Poprad, 26. júl 2019. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
26. 07. 2019 13:17 Cestná dopravaSlovensko od NasaDoprava.skSITA

Foto: Začala sa rekonštrukcia cesty medzi Popradom a Starým Smokovcom, avizujú dopravné obmedzenia

Na ceste druhej triedy II/534 medzi Popradom a Starým Smokovcom sa v uplynulých dňoch začali rekonštrukčné práce. Niekoľko rokov plánovaná modernizácia sa týka viac ako päťkilometrového úseku a vyžiada si približne 2,8 milióna eur. Prešovský samosprávny kraj (PSK) čerpá na práce prostriedky z eurofondov, päť percent sumy ide z rozpočtu kraja.

Vybudovali tri jazdné pruhy

„Všetci tí, ktorí chodia do Tatier, vedia, že táto cesta je zvlnená, podmočená, a to zvlnenie narúša povrchový asfalt, preto si vyžaduje komplexnú rekonštrukciu,“ uviedol v piatok predseda PSK Milan Majerský počas brífingu v Poprade, kam si prišiel pozrieť postup prác.

Vodiči by mali v najbližších mesiacoch počítať pri ceste z a do Tatier s dopravnými obmedzeniami, maximálna povolená rýchlosť tam bola znížená na 30 km/h.

„Vybudovali tu tri jazdné pruhy, z toho jeden pre zhotoviteľa, aby bola plná prevádzka hoci aj so spomalenou rýchlosťou,“ doplnil predseda PSK. Cyklistom smerujúcim do Tatier odporučil, aby pre práce na ceste a bezpečnosť prechádzali okolitými dedinami.

Hlavné práce chcú dokončiť pred zimou

O projekte modernizácie cesty, ktorá bola dlhodobo v nevyhovujúcom stave, sa hovorilo už tri roky. Asi pred mesiacom sa Prešovskému samosprávnemu kraju podarilo ukončiť verejné obstarávanie, ktoré sa začalo v roku 2016.

Práce by mali byť hotové vzhľadom na poveternostné podmienky v regióne najneskôr v druhom polroku 2020. Zhotoviteľ prác a víťaz verejného obstarávania STRABAG, s. r. o. by chcel hlavné práce ukončiť ešte pred zimnou sezónou.

Po rekonštrukcii sa už cesta podľa riaditeľa Správy a údržby ciest PSK Marcela Horvátha nebude vlniť a zosilnená bude aj nosnosť vozovky, pribudnú rovnako nové odvodňovacie priekopy.

Opravia aj ďalšie úseky

Modernizácia úseku je súčasťou dlho očakávanej investície kraja, na ktorú má schválené prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) s celkovým objemom približne 20 miliónov eur.

Okrem cesty medzi Popradom a Starým Smokovcom sa majú rekonštruovať aj ďalšie štyri úseky v kraji. Majerský tiež avizoval ďalšiu veľkú investíciu, a to rekonštrukciu hlavnej dopravnej tepny Vysokých Tatier, Cesty Slobody, ako aj ciest z jednotlivých dedín do Tatier.

Podľa jeho slov už niektoré rekonštruujú, ako napríklad neďalekú prípojku na Novú Lesnú. „Postupne chceme počas tejto stavebnej sezóny rekonštruovať niektoré cesty, ďalšie sú naplánované aj na budúci rok,“ dodal.

Rekonštrukcia cesty Poprad - Starý Smokovec
Robotníci počas obhliadky pokračujúcich rekonštrukčných prác na ceste II/534 Poprad-Starý Smokovec, kde po príprave štartujú hlavné stavebné práce, za účasti predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Rekonštrukcia cetsy je zaradená do projektu Modernizácia cestnej infraštruktúry v Prešovskom kraji. Poprad, 26. júl 2019.Foto: SITA/Radoslav Maťaš
Rekonštrukcia cesty Poprad - Starý Smokovec
Pohľad na cestu II/534 Poprad-Starý Smokovec počas jej obhliadky v rámci pokračujúcich rekonštrukčných prác, kde po príprave štartujú hlavné stavebné práce, za účasti predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Rekonštrukcia cesty je zaradená do projektu Modernizácia cestnej infraštruktúry v Prešovskom kraji. Poprad, 26. júl 2019.Foto: SITA/Radoslav Maťaš
Rekonštrukcia cesty Poprad - Starý Smokovec
Pohľad na bager počas obhliadky pokračujúcich rekonštrukčných prác na ceste II/534 Poprad-Starý Smokovec, kde po príprave štartujú hlavné stavebné práce, za účasti predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Rekonštrukcia cesty je zaradená do projektu Modernizácia cestnej infraštruktúry v Prešovskom kraji. Poprad, 26. júl 2019.Foto: SITA/Radoslav Maťaš

K téme

Na výstavbu úseku D1 Budimír – Bidovce prispeje aj Európska únia, poskytne desiatky miliónov eur Aktualizované: V násypoch na stavbe D4 a R7 zistili výskyt nepovolených látok, našli nebezpečný azbest

Témy

Viac k osobnosti z článku

Bezplatné novinky emailom z dopravy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X