Počet pasažierov Letiska Viedeň v júni stúpol približne trojnásobne, stále je to však menej ako pred koronakrízou

Letisko Viedeň - Schwechat.

Letisko Viedeň, vrátane letísk na Malte a v Košiciach, v júni vybavilo viac ako 3 milióny pasažierov. Bolo to zhruba trikrát viac ako v rovnakom mesiaci vlaňajška, ale stále o približne 20 percent menej ako v období pred koronakrízou. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v správe, ktorú zverejnila vo štvrtok.

Viac o téme: Koronavírus

Cez letisko vo Viedni v júni prešlo viac ako 2,4 milióna pasažierov, čo bolo 80,4 percenta predpandemickej úrovne. Letisko na Malte minulý mesiac vybavilo 603 532 cestujúcich, čiže 83,6 percenta úrovne z júna 2019. Služby letiska v Košiciach v júni tohto roka využilo 62 956 pasažierov. Znamenalo to, že ich počet mierne prekročil úroveň obdobia pred pandémiou koronavírusu.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KSC HoldingLetisko KošiceLetisko Viedeň - Schwechat