Šaštín sa pripravoval na návštevu Svätého Otca vo veľkom, v meste zrekonštruovali chodníky aj cesty

Príchod pápeža, Šaštín Stráže
Stavebné práce v okolí Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne - Strážach pred príchodom pápeža Františka. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Mesto Šaštín-Stráže v okrese Senica zrekonštruovalo pred návštevou pápeža Františka miestne komunikácie za takmer 430-tisíc eur.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Pred Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie je nová dlažba, vynovené sú aj niektoré chodníky a cesty. Peniaze na tieto investície v pútnickom meste vyčlenila vláda.

Mestu pomohla aj župa

Pomocnú ruku päťtisícovému mestečku podal aj Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

„Po dohode s mestom župná Správa a údržba ciest pripravila 13 záchytných parkovísk pre autá a štyri pre autobusy. Robili sme aj spevnenie vybraných plôch, skultivovanie okolia ciest, či namaľovanie značenia,“ informoval agentúru SITA Peter Kováčik z odboru komunikácie Úradu TTSK.

Župná Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v Piešťanoch zasa pripraví občerstvenie pre novinárov z celého sveta, ktorí sa zúčastnia svätej omše v Šaštíne.

Župa sa v spolupráci so zmluvnými dopravcami postarala aj o posilnenie autobusovej dopravy k mimoriadnym vlakom Železničnej spoločnosti Slovensko. Do Šaštína sa podľa údajov Konferencie biskupov Slovenska chystá na stretnutie s hlavou katolíckej cirkvi približne 50-tisíc ľudí.

Pápež navštívi Šaštín až na záver

Pápež František príde do Šaštína, známeho pútnického mestečka, na záver svojej pastoračnej návštevy Slovenska 15. septembra.

Svätú omšu bude sláviť spolu s kardinálmi, biskupmi a kňazmi o 10:00 na voľnom priestranstve. Ešte predtým absolvuje v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie modlitbové stretnutie s biskupmi.

Mesto Šaštín-Stráže patrí do Trnavského samosprávneho kraja, po cirkevnej stránke je však súčasťou Bratislavskej arcidiecézy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KBS Konferencia biskupov SlovenskaTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko