Preverujú postup diaľničiarov v súvislosti s tendrom na rozšírenie diaľnice D1 a výstavby kľúčovej križovatky pri Bratislave

Triblavina
Diaľničná križovatka Triblavina na D1. Foto: www.facebook.com

V tendri Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) na rozšírenie diaľnice D1 v úseku Bratislava – Triblavina, vrátane dostavby križovatky D1 a D4, sú námietky.

ÚVO preverí postup diaľničiarov

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) začal konanie na preskúmanie postupu NDS na základe námietok proti vyhodnoteniu ponúk. Úrad o tom informoval vo štvrtok vo Vestníku verejného obstarávania.

Diaľničiari ukončili vyhodnocovanie ponúk v spomínanej verejnej súťaži 8. júla, viac ako pol roka po ich otváraní v závere minulého roka.

Za úspešného uchádzača podľa dvoch kritérií na vyhodnotenie ponúk vybrali poľskú stavebnú spoločnosť Budimex, S.A., so sídlom vo Varšave.

Podľa neoficiálnych informácií mala za stavebné práce na diaľnici pri hlavnom meste navrhnúť cenu 110 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Do súťaže sa prihlásili štyria uchádzači

Na druhom mieste je podľa oznámenia o vyhodnotení ponúk Združenie D1 Bratislava – Triblavina so spoločnosťami Strabag, s.r.o., a Porr, s.r.o., a na treťom spoločnosť Váhostav – SK, a. s. NDS cenové ponuky uchádzačov nezverejnila.

Ponuky predložili štyria uchádzači, spoločnosť Doprastav, a. s., navrhla pôvodne najnižšiu cenu 85 mil. eur bez DPH, ale zo súťaže ju vylúčili.

NDS vyhlásila tender na rozšírenia diaľnice D1 v úseku Bratislava – Triblavina spolu s výstavbou prepojenia D1 a D4 vlani v septembri. Predpokladaná cena stavebných prác, plánovaných podľa verejného obstarávania na tri a pol roka, je vyše 127 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ponuky v súťaži predkladali a otvárali ešte vlani 13. decembra. Pri vyhodnotení ponúk rozhodovali kritériá navrhovaná celková cena s váhou 60 % a lehota výstavby s váhou 40 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)StrabagÚVO Úrad pre verejné obstarávanieVáhostav - SK