Nový trénerom basketbalistiek Ružomberka je Štefan Svitek

Bez názvu
Tréner Štefan Svitek (vpravo) na lavičke Košičaniek počas oddychového času v zápase Dobrí anjeli Košice (SR) - USO Mondeville (FR) 2. kola A. skupiny basketbalovej Euroligy žien Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 3. júla (WEBNOVINY) – Novým trénerom slovenského ženského basketbalového vicemajstra MBK Ružomberok sa stal Štefan Svitek. Zainteresované strany v utorok večer v Košiciach úspešne zavŕšili predchádzajúce rokovania.

Zmluvu slávnostne podpíšeme 17. júla v priestoroch ružomberskej radnice. Pôjde o dvojročný kontrakt s možnou opciou na ďalšiu sezónu. S trénerom sme sa zaoberali aj otázkou zloženia družstva a jeho smerovania,“ uviedol pre agentúru SITA prezident MBK Ružomberok Stanislav Bella.

Štyridsaťpäťročný gelnický rodák Štefan Svitek (nar. 20. novembra 1966) je v súčasnosti trénerom maďarskej ženskej reprezentácie.

Do konca februára viedol slovenský majstrovský tím Good Angels Košice, jeho koučom sa stal v priebehu sezóny 2007/2008 (družstvo vtedy vystupovalo pod názvom KOSIT 2013 Košice, pozn.). Získal s ním štyri majstrovské tituly (2008 – 2011), päť Slovenských pohárov a ani raz nechýbal v euroligovom play-off.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe štefan svitek
Firmy a inštitúcie MBK Ružomberok