O kandidátovi OĽaNO a KDH na primátora Bratislavy rozhodnú ľudia, vyberú si z dvoch možností

Hlina, Lišková, Matovič, Mrva
Zľava: Predseda strany KDH Alojz Hlina, kandidátka na primátora Bratislavy Caroline Lišková, predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič a kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva. Reprofoto: www.facebook.com

BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – O spoločnom kandidátovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) na primátora Bratislavy v novembrových komunálnych voľbách rozhodne prieskum agentúry Focus, respektíve primárne voľby.

Vítaza predstavia po prieskume

Novinárov vo štvrtok  o tom na brífingu pred Národnou radou SR informovali predseda hnutia OĽANO Igor Matovič a predseda KDH Alojz Hlina s tým, že prieskum sa uskutoční 7., 8. a 9. septembra a jeho víťaza predstavia v pondelok 10. septembra.

V prieskume sa budú ľudia rozhodovať medzi starostom bratislavskej mestskej časti Vajnory Jánom Mrvom a manažérkou Caroline Líškovou.

Podľa predsedu OĽANO Igora Matoviča obaja kandidáti by boli dobrými primátormi Bratislavy. „Myslíme si, že keď ľudia rozhodnú v primárnych voľbách, či tak, alebo onak, vždy to bude dobrá voľba,“ uviedol ďalej Matovič.

Kandidatúru ohlásilo sedem ľudí

„Racionálne sme sa dohodli, že primárne voľby vygenerujú silného kandidáta a budeme ho všetci vzájomne podporovať,“ doplnil Matovičove slová predseda KDH Alojz Hlina. Ako ďalej dodal, Bratislava potrebuje primátora, ktorý sa trošku zamyslí a povie, či sa naozaj developerom v tomto meste musí vyhovieť vo všetkom, čo si zmyslia.

Občianska konzervatívna strana (OKS) privítala dohodu OĽANO a KDH o postupe pri výbere spoločného kandidáta vo voľbe primátora Bratislavy. OKS podporí kandidáta, ktorý vzíde z primárok za účasti Jána Mrvu a Caroline Líškovej.

OKS je taktiež pripravená rokovať o spoločnom postupe v jednotlivých bratislavských mestských častiach aj s ostatnými stranami demokratickej opozície, vrátane KDH. Vyhlásenie agentúre SITA poskytol podpredseda OKS Juraj Petrovič.

Na post primátora Hlavného mesta SR Bratislavy doteraz ohlásili kandidatúru okrem už spomínaných Líškovej a Mrvu architekt Matúš Vallo, súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, predseda mimoparlamentnej strany NAJ Viktor Béreš, spevák a podnikateľ Martin Jakubec, advokát Jaroslav Brada či organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaCaroline LíškováIgor MatovičIvo NesrovnalJán MrvaMartin JakubecMatúš ValloVáclav MikaViktor Béreš
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti