Obrazom: Premiéra Fica nadchla jubilejná dvojeurovka

Jubilejná dvojeurovka s Cyrilom a Metodom
Primátor mesta Nitra Jozef Dvonč (vľavo) a premiér SR Robert Fico (v strede) si prezerajú novú pamätnú dvojeurovú mincu, ktorá bola vydaná k 1150. výročiu príchodu sv. Konštantína a Metoda na Veľkú Moravu. Nitra, 5. júl 2013. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) – Pamätnú dvojeurovú mincu, vydanú Národnou bankou Slovenska (NBS) pri príležitosti 1150. výročia príchodu vierozvestov na naše územie, predstavil dnes v rámci celonárodných osláv guvernér NBS Jozef Makúch.

Ako ďalej agentúru SITA informovala vedúca tlačového a edičného oddelenia NBS Jana Kováčová, na mieste celonárodných osláv v Nitre dnes vymenili 10 tisíc kusov dvojeurových mincí.

Obrazom: Jubilejná dvojeurová minca so svätým Cyrilom a Metodom

NBS tiež dnes otvorila pre verejnosť aj pokladnice ústredia NBS v Bratislave a tiež pokladnice v expozitúrach v Košiciach, Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a v Nových Zámkoch. V pokladniciach dnes NBS vymenila 44 140 kusov pamätných dvojeurových mincí.

V prípade záujmu o pamätnú dvojeurovú mincu s námetom 1150. výročia príchodu vierozvestov na naše územie si ju záujemcovia podľa Kováčovej môžu vymeniť v pokladniciach NBS v rámci riadnych pokladničných hodín zverejnených na adrese nbs.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef MakúchRobert Fico