Obvinený Marian K. údajne riešil s Bugárom po vražde Kuciaka záchranu Ficovej vlády

Béla Bugár, Marián Kočner
Predseda Most-Híd Béla Bugár a podnikateľ Marián Kočner. Foto: SITA - koláž WBN

Béla Bugár sa krátko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej stretol na Maldivách s Marianom K. Keď sa to prevalilo, tvrdil, že sa len pozdravili. Threema Mariana K. ukazuje, že to mohlo byť inak. Informuje o tom portál aktuality.sk.

Vládna kríza po vražde novinára

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej odštartovala vládnu krízu. Ulica žiadala pád Ficovho kabinetu. Čakalo sa na to, či Most-Híd so SNS podporia svojho partnera a koalícia bude vládnuť ďalej. Béla Bugár odletel v sobotu 3. marca 2018 po menej ako týždni od vraždy na dovolenku na Maldivy. V tom čase bol na Maldivách aj Marian K.

Ešte 4. marca je nervózny. Má obavy o budúcnosť koalície. Cez Threemu píše Alene Zs.: „U Maďarov je veľmi zlá situácia. Béla to neudrží. Samozrejme, tým, že odídu z vlády, sa navždy pochovajú.“ Na druhý deň mu Alena Zs. píše, že vie o Bugárovi na Maldivách. Marian K. potvrdzuje, že áno a že tam je aj údajný mecenáš Mosta-Híd Štefan Czucz.

Spravodajský portál sa strany Most-Híd pýtal ešte v apríli tohto roka, či sa Béla Bugár stretol na Maldivách aj so Štefanom Czuczom. „Pán Bugár bol na súkromnej dovolenke pri príležitosti okrúhleho výročia svadby so svojou manželkou,“ odpovedala hovorkyňa strany Most-Híd Klára Debnár na otázku.

Raňajky s predsedom Mosta-Híd

Prostredníctvom Threemy sa Marian K. 8. marca pochválil Alene Zs., že s predsedom Mosta raňajkoval. „Neverím,“ odpísala mu Alena Zs. a Marian K. pokračoval: „Poobede mám sedenie s Bélom. Poviem mu, ako a čo by som urobil na jeho mieste. Myslím, že bude silno vnímavý.“ Marian K. sa vraj takto angažoval v otázke udržania Ficovej vlády, pretože ako sám predtým písal Alene Zs., pokiaľ sa do vlády dostane opozícia, „nepomôže nám ani odsťahovať sa na Severný pól“.

Ďalší deň, 9.marca, píše Marian K. Alene Zs., že opäť raňajkoval s Bélom Bugárom. Alena Zs. dodáva, že je zvedavá, ako sa Bugár zachová. Marian K. sa postupom času utvrdzuje, že plán, aby vláda Smeru, SNS a Mostu-Híd pokračovala, mu vyjde.

„Minimálne rok sa vláda ešte udrží, možno až do konca. Dovtedy musím mať dokončené všetky veci, lebo nikto nevie, čo bude potom,“ napísal Alene Zs. „Béla je OK, len tá jeho grupa je nejednotná.“

Nejednotnosť strany

Bugár po návrate z dovolenky priznal, že o Marianovi K. vedel. „Áno, je pravda, že sme sa videli v štvrtý deň našej dovolenky v reštaurácii. Videli sme sa aj s ďalšími ľuďmi zo Slovenska, napríklad s exmanželkou pána Drobu. Náhoda je blbec.“ Na otázku, či sa rozprávali, odpovedal „pozdravili sme sa.“ Komunikácia Mariana K. s Alenou Zs. však naznačuje niečo iné.

Most-Híd nakoniec koalíciu po odchode Fica z funkcie premiéra podržal. A ako Marian K. písal, naozaj sa potvrdila nejednotnosť strany. Most-Híd opustila bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská a František Šebej sa vzdal poslaneckého mandátu. „Miesto mumlavej nech dôjde ktokoľvek, bude ministerstvo riadiť Monika Jankovská. A to je moja opička,“ potešil sa v Threeme Marian K.

Jankovská nechcela na komunikáciu Mariana K. s Alenou Zs. reagovať a odkázala na tlačové oddelenie rezortu spravodlivosti. „Viem, že nie každému vo vnútri justičného systému, ale aj mimo neho sa to páčilo. Som rada, že Marian K. sa nemohol tešiť dlho,“ reagovala Žitňanská na správy Mariana K.

Podľa Františka Šebeja je Marian K. nedôveryhodný človek a pochybuje, že by si od neho nechal radiť Béla Bugár. Zotrvanie v koalícii však považuje za chybu. „Most zaplatí za to, že ostal vo vláde, existenčnú daň,“ povedal pre spomínaný webový portál.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárKlára DebnáMarián Kočner