Označenie za extrémistu podľa Kotlebu uráža jeho voličov

Kotleba
Kandidát na predsedu BBSK Marián Kotleba počas tlačovej besedy Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) k výsledkom prvého kola volieb poslancov a predsedov do orgánov samosprávnych krajov - vyšších územných celkov (VÚC) v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Banská Bystrica, 10. november 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

BANSKÁ BYSTRICA 10. novembra (WEBNOVINY) – Marian Kotleba vníma označovanie svojej osoby a strany Ľudová strana Naše Slovensko za extrémistickú ako prejav strachu zlodejov, že im niekto príde narobiť do ich košiara poriadky.

Reagoval tak na nedeľňajšom brífingu na stanoviská politikov k jeho postupu do druhého kola voľby predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), najmä na výroky premiéra Roberta Fica v nedeľňajšej televíznej diskusii.

OFICIÁLNE VÝSLEDKY VOLIEB nájdete v TOMTO ČLÁNKU.

„Osobne ma mrzí to, že si tu premiér štátu dovolí urážať ľudí, ktorí nám dali dôveru, označovať ich rozhodnutie za nejaké extrémistické. A keď už pán premiér rozprával o tom, že Smer zvíťazil, môj argument bude, že Kotleba, ako podľa nich extrémista a neviem čo všetko, získal ako poslanec viac hlasov ako ktorýkoľvek smerácky poslanec v celej republike,“ uviedol Kotleba.

Viac o voľbách v Banskobystrickom samosprávnom kraji sa dozviete ———————————> TU .

Svoj volebný úspech pripisuje tomu, že ľudia ocenili, že ponúkal jednoduché konštruktívne riešenia a nie otrepané frázy a drahé bilbordy. „Naša kampaň nebola o cigánskej otázke, hoci je dôležitá. Nosná téma bolo zlepšenie sociálnych podmienok pre slušných ľudí, mladých ľudí, aby nemuseli z kraja odchádzať. To bude gro aj v druhom kole,“ dodal Kotleba. O podporu iných politických strán sa pred druhým kolom uchádzať neplánuje.

Kotleba postúpil do druhého kola volieb predsedu BBSK z druhého miesta so ziskom 21,3 percenta platných hlasov, keď zaňho v sobotných voľbách hlasovalo 26 251 obyvateľov kraja. Z prvého miesta postúpil súčasný župan Vladimír Maňka, ktorý získal hlasy 60 960 občanov, čo je 49,47 percenta platných hlasov.

Video: Označenie za extrémistu podľa Kotlebu uráža jeho voličov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaVladimír Maňka