Podľa Briana Maya z Queen je šou Hlas tupá a depresívna

Brian May
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. mája (WEBNOVINY) – Britský gitarista Brian May, známy z pôsobenia v legendárnej kapele Queen, ostro kritizoval šou The Voice, ktorá sa na Slovensku vysielala ako Hlas ČeskoSlovenska.

Podľa neho je táto talentová súťaž „maximálnou urážkou hudby“, pričom dodal, že dúfa, že tieto relácie zomrú prirodzenou smrťou.

„The Voice je tá najtupšia, najhlúpejšia, najdepresívnejšia šou v televízii. Vždy, keď vidím mladých spevákov, ako si vynucujú pozornosť u ľudí, ktorí sú im otočení chrbtom, je mi zle,“ povedal pre magazín The Radio Times, ktorý produkuje BBC. Šesťdesiatpäťročný May okrem iného poznamenal, že ho sklamalo vystúpenie Toma Jonesa v tejto relácii.

Brian May je podľa stanice Planet Rock siedmym najlepším gitaristom histórie. Magazín Rolling Stone ho v podobnom rebríčku zaradil na 26. miesto a časopis Guitar World mu medzi najlepšími gitaristami všetkých čias prisúdil dokonca druhé miesto.

May, ktorý je tiež astrofyzikom, je ako skladateľ podpísaný pod hitmi Tie Your Mother Down, I Want It All, We Will Rock You, Fat Bottomed Girls alebo Who Wants to Live Forever. Vlani v auguste vystúpil na záverečnom ceremoniáli olympijských hier v Londýne.

Informácie pochádzajú z webstránky gigwise.com a archívu agentúry SITA.

Queen – Who Wants To Live Forever

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brian May