Film o Freddiem Mercurym príde do kín v roku 2014

Na Oscaroch zažiarila i Slovenka Skoncová
Počas príchodu na udeľovanie prestížnych cien americkej Akadémie filmových umení a vied sa ukázala aj slovenská modelka Soňa Skoncová (na snímke vpravo). Tá prišla po boku komika Sachu Barona Cohena, ktorý sa na udeľovanie Oscarov dostavil ako generál Aladeen zo svojho najnovšieho filmu Diktátor. Foto: SITA/AP Photo/Chris Pizzello
Freddie Mercury
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Nakrúcanie životopisného filmu o spevákovi britskej skupiny Queen Freddiem Mercurym sa začne na budúci rok.

V hlavnej úlohe snímky, o ktorej sa hovorí už od roku 2010, sa predstaví Sacha Baron Cohen.

Ako potvrdil gitarista Brian May na svojej webstránke, „veci do seba začínajú zapadať“ a film by mal do kín prísť začiatkom roku 2014.

„Máme aj ďalšie plány, ale tie zatiaľ musia ostať v tajnosti. Byť v skupine Queen je na počudovanie plné zvratov a prekvapení – aj 40 rokov po tom, ako sme sa dali dohromady a 20 rokov po tom, ako sme stratili Freddieho. Ale Freddie samozrejme mnohými spôsobmi ďalej žije. Určite sa teraz niekde usmieva popod nos,“ napísal.

O scenár snímky sa postará na Oscara nominovaný Peter Morgan, pričom film sa sústredí na obdobie do roku 1985, keď Queen predviedli legendárne vystúpenie v rámci Live Aid.

Freddie Mercury je považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností hudobného priemyslu.

Napríklad magazín Rolling Stone ho vo svojom rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias zaradil na 18. miesto a čitatelia magazínu Classic Rock ho v ankete označili za najlepšieho rockového speváka všetkých čias.

Extravagantný hudobník s hlasovým rozsahom štyri oktávy zložil mnohé hity kapely Queen, ako napríklad Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody to Love, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love alebo We Are the Champions.

Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa iba 45 rokov.

Queen – Don’t Stop Me Now

Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brian MayFreddie MercurySacha Baron Cohen