Polícia po nepokojoch v Moskve zadržala ďalších 1200 ľudí

Rusko
Foto: SITA/AP

MOSKVA 14. októbra (WEBNOVINY) – Ruská polícia po nedeľňajších nepokojoch v Moskve zadržala približne 1200 ľudí v rámci zásahu na trhovisku, ktoré bolo terčom nacionalistov rozvášnených vraždou mladého Rusa údajným prisťahovalcom z Kaukazu.

V areáli na južnom okraji metropoly sa totiž pohybuje mnoho ľudí mimoruského pôvodu, medzi ktorými by sa mohol nachádzať aj páchateľ.

Nemenovaný predstaviteľ polície v pondelok pre tlačovú agentúru AFP uviedol, že v časti Birjuľovo uskutočnili „pravidelnú preventívnu raziu“ s cieľom preveriť, či sa tu nenachádzajú osoby spojené s „akýmikoľvek zločinmi spáchanými v oblasti“.

Hovorca federálneho vyšetrovacieho úradu Vladimir Markin však agentúre Interfax potvrdil, že policajti vedú „rozsiahle pátranie“ po mužovi, ktorého pri minulotýždňovej vražde zachytila kamera. Podľa polície tiež blízko trhoviska našli auto, v ktorom sa nachádzali pištole, nože a „niekoľko miliónov rubľov“.

Dvadsaťpäťročného Jegora Ščerbakova z Birjuľova zabil neznámy páchateľ vo štvrtok večer, keď vyšiel s priateľkou z miestneho biliardového klubu. Národnosť páchateľa zatiaľ nie je oficiálne potvrdená, ruské médiá však uvádzajú, že na záberoch z bezpečnostnej kamery vidieť muža „neslovanského výzoru“. Na moskovských trhoviskách pracujú spravidla prisťahovalci z prevažne moslimských oblastí strednej Ázie a Kaukazu. Pri nedeľňajších nepokojoch zaútočil na obchodné priestory v Birjuľove približne tisícový dav, ktorý skandoval neonacistické slogany. Zásah bezpečnostných zložiek proti výtržníkom sa skončil zranením piatich policajtov a zadržaním vyše 380 osôb.
Rusko
Foto: SITAAP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom