Poslanci z opozície neprišli na výbor, na ktorom mohli presadiť súhlas na odvolanie Richtera

Opozícia
Predseda strany OĽaNO Igor Matovič (v popredí), spolu s poslancani za stranu SaS. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 7. septembra (WebNoviny.sk) – Opoziční poslanci vo štvrtok neprišli na rokovanie zahraničného parlamentného výboru, ktorý sa mal vysloviť k návrhu na odvolávanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jánovi Richterovi.

Zahraničný výbor je pri tom jediný, v ktorom má opozícia väčšinu a teda aspoň tento výbor mohol vyjadriť súhlas s vyslovením nedôvery Richterovi. Výbor nebol uznášaniaschopný, pretože z 13 členov prišlo len šesť.

Z opozície prišli len dvaja poslanci ĽS Naše Slovensko. „Aj takto v reálnom živote pracuje opozícia,“ povedal pre agentúru SITA člen výboru Marián Kéry (Smer-SD).

Odvolávanie Richtera pre kauzu Čistý deň iniciovali už po druhýkrát opozičné strany Sloboda a Solidarita (SaS), hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina.

Ako zdôraznila predsedníčka poslaneckého klubu za SaS Natália Blahová, poslanci sú presvedčení, že Richter je nekompetentný minister, ktorý permanentne a systematicky poškodzoval najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva a ak zostane vo funkcii, ohrozenie bude pretrvávať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterMarián KéryNatália Blahová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris Kollár