Rekonštrukciu vlády si netreba mýliť so súťažou krásy, reaguje Matovič na nomináciu Druckera za ministra

Igor Matovič
Poslanec za OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Rekonštrukciu slovenskej vlády si netreba mýliť so súťažou krásy. Na návrh Petra Pellegriniho vymenovať do funkcie ministra vnútra súčasného ministra zdravotníctva Tomáša Druckera tak reaguje opozičný poslanec a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.

Matovič hovorí o konflikte záujmov

Ako ďalej uviedol na stredajšom brífingu v Národnej rade SR, namiesto vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej sa celé Slovensko baví o tom, či namiesto nesympatického bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka je Tomáš Drucker dostatočne krásny nový minister.

Podľa Matoviča je otázne, či súčasný minister zdravotníctva dokáže zabezpečiť nezávislé vyšetrenie káuz, o ktorých písal Ján Kuciak. „Necháme sa opantať fešákom Tomášom Druckerom,“ vyhlásil predseda OĽaNO s tým, že je to aj kamarát bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka a vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej tak bude konflikt záujmov.

Pellegrini o Druckerovi

Drucker podľa neho podporoval Kaliňáka v čase, keď celé Slovensko žiadalo, aby zo svojej funkcie odišiel v súvislosti s kauzou Bašternák. Matovič tiež novinárom povedal, že človek takto prepojený na Kaliňáka nemôže nezávisle vyšetriť dvojnásobnú vraždu.

Podarí sa objasniť vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej?

Matovič tiež poznamenal, že ministrom vnútra by mohol byť prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko. Riešením politickej krízy na Slovensku sú predčasné voľby a nezávislosť polície od politiky, tvrdí líder OĽaNO.

Súčasný minister zdravotníctva Tomáš Drucker, ktorý by mal byť novým ministrom vnútra, je podľa Pellegriniho človek, ktorý sa vie rýchlo a odborne zahryznúť do problematiky, ktorej sa má venovať. „Je tá najsprávnejšie osoba, má manažérske schopnosti,“ povedal Peter Pellegrini.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj ministra zdravotníctva Tomáša Druckera.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán KuciakPeter PellegriniTomáš DruckerVasiľ Špirko
Firmy a inštitúcie Most-HídMV Ministerstvo vnútra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SDSNS Slovenská národná strana