Robert Fico odklepol trom okresom tri milióny eur

Robert fico
Zľava: Minister financií Peter Kažimír a predseda vlády Robert Fico počas 10. schôdze vlády Slovenskej republiky. Poltár, 6. jún 2012. Foto: SITA/Branislav Račko

POLTÁR 6. júna (WEBNOVINY) – Vláda SR na dnešnom výjazdovom rokovaní v Poltári rozhodla o uvoľnení troch miliónov eur zo svojej rezervy na rozvojové projekty mestských a obecných samospráv v okresoch Poltár, Rimavská Sobota a Revúca.

Ako na tlačovej besede po rokovaní informoval premiér Robert Fico, ide o podporu riešenia akútnych problémov miest a obcí, predovšetkým o peniaze na opravu miestnych komunikácií, základných či materských škôl alebo kultúrnych domov. Najväčšiu suma, a to 500-tisíc eur, dostane mesto Poltár na dobudovanie polikliniky.

O uvoľnení troch miliónov eur zo svojej rezervy vláda rozhodla v uznesení k analýze sociálno-ekonomickej situácie v okresoch Poltár, Rimavská Sobota a Revúca s návrhmi na jej zlepšenie, ktorá bola hlavným bodom jej dnešného rokovania.

Najpodstatnejším riešením pre región je však podľa premiéra rovnako ako podľa predstaviteľov tamojších samospráv budovanie infraštruktúry. Konkrétne ide o výstavbu rýchlostnej cesty R2 od Zvolena cez Novohrad a Gemer do Košíc.

Vláda dnes uložila ministrovi dopravy, aby do konca júna budúceho roka zabezpečil majetkovoprávne vyrovnanie, potrebnú dokumentáciu a začal s výstavbou R2 v úsekoch Zvolen-východ – Pstruša (časť obce Vígľaš) a Pstruša – Kriváň v okresoch Zvolen a Detva. Prvý úsek má dĺžku takmer osem kilometrov a predpokladaný investičný náklad zhruba 142 miliónov eur bez DPH, druhý má vyše 10 kilometrov a predpokladaný investičný náklad zhruba 232 miliónov eur s DPH.

„Pán (Ján) Figeľ spal 20 mesiacov. Pri výstavbe R2 ešte stále 40 percent pozemkov nie je majetkovo vyrovnaných,“ neodpustil si premiér kritiku predchádzajúceho ministra dopravy.

Robert fico
Foto: SITA/Branislav Račko

Minister dopravy má tiež do konca budúceho roka vykonať potrebné opatrenia na zaradenie rekonštrukcie cesty medzi Tisovcom a Breznom na parametre cesty prvej triedy do zoznamu projektov operačného programu doprava v programovacom období 2014 -2020.

Vláda dnes tiež rozhodla, že ako súčasť podpory rozvoja cestovného ruchu v regióne prevedie zvršok bývalej železničnej trate Rimavská Sobota – Poltár za jedno euro do majetku Banskobystrického samosprávneho kraja, a to za účelom vybudovania cyklotrasy.

Predseda BBSK Vladimír Maňka rozhodnutie víta s tým, že o prevod bývalej trate do svojho majetku sa kraj usiluje už dva roky.

Robert fico
Foto: SITA/Branislav Račko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert FicoVladimír Maňka