Ružomberské basketbalistky prehrali v doma s Vilniusom

Ruža nestačila na litovský Vilnius
Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok podľahli v stredajšom stretnutí Európskeho pohára FIBA v základnej H-skupine litovskému tímu Vilnius Kibirkštis 54:59 (24:34). Pod prehru zvereniek Štefana Sviteka sa podpísala predovšetkým nevydarená druhá štvrtina (6:16) a iba 32-percentná úspešnosť streľby z hry. Liptáčky nastúpia v ďalšom súboji vo štvrtok 1. novembra pod košmi izraelského tímu Elitzur Ramla. Na snímke je Sequoia Holmes z Ružomberka (uprostred) počas stredajšieho zápasu. Foto: SITA/Branislav Račko

RUŽOMBEROK 24. októbra (WEBNOVINY) – Basketbalistky slovenského vicemajstra MBK Ružomberok podľahli v stredajšom stretnutí Európskeho pohára FIBA v základnej H-skupine litovskému tímu Vilnius Kibirkštis 54:59 (24:34).

Pod prehru zvereniek Štefana Sviteka sa podpísala predovšetkým nevydarená druhá štvrtina (6:16) a iba 32-percentná úspešnosť streľby z hry.

Liptáčky nastúpia v ďalšom súboji vo štvrtok 1. novembra pod košmi izraelského tímu Elitzur Ramla.

Výsledok – H-skupina – streda:

MBK Ružomberok (SR) – Vilnius Kibirkštis (Lit.) 54:59 (18:18, 6:16, 11:10, 19:15)

Zostava a body Ružomberka: Holmesová 14, Černáková, Minčíková a Kmeťová po 6, Andersonová 0 (Tetemondová 12, N. Parkerová 10)

Najviac bodov Vilniusu: Vengryte 14, Alminaite 10, Kvederavičiute 7

TH: 15/9 – 8/4, fauly: 15 – 14, trojky: 3 – 3, rozhodovali: Nitová (Rum.), Bukanovičová (Srb.) a Pantherová (Nem.), 630 divákov

Ružomberčanky prehrávali v 3. min 0:7, ale krátko pred koncom úvodnej štvrtiny už viedli 14:13. V ďalších fázach sa začala prejavovať výšková prevaha Vilniusu, ktorý v 33. min odskočil až na rozdiel 13 bodov (35:48). S blížiacim sa záverom stretnutia slovenský vicemajster vystupňoval úsilie, párkrát sa priblížil na rozdiel štyroch bodov, ale hostky už zvrat v zápase nedopustili.

Štefan Svitek (tréner Ružomberka): „Súper bol 35 minút vo vedení. V závere stretnutia svitla pre nás nádej, keď sme znížili na rozdiel štyroch bodov. O osude zápasu sa rozhodlo v druhej štvrtine, ktorú sme prehrali 6:16. Dnes nám nešla streľba, 32-percentná úspešnosť hovorí za všetko.“