Šéf maďarského parlamentu nazval poslancov Mostu zradcami

Béla Bugár
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Predseda maďarského parlamentu László Kövér označil politikov strany Most-Híd za „slovenských politikov, ktorí hovoria dobre po maďarsky“ a nazval ich „zradcami maďarského národa“. Tieto slová údajne použil počas návštevy Rumunska. Upozornila naň na sociálnej sieti poslankyňa NR SR za Most-Híd Edita Pfundtner.

Tá na sociálnu sieť napísala: „Predseda maďarského parlamentu počas svojej návštevy Rumunska napriek tomuto výroku sa opätovne pustil do kritiky zastúpenia Maďarov v slovenskom parlamente a nepriamo nás označil za „slovenských politikov, ktorí hovoria dobre po maďarsky“ a nazval nás „zradcami maďarského národa“.

Podľa predsedu Mostu-Híd a podpredsedu NR SR Bélu Bugára to vyzerá tak, že u niektorých súčasných politikov prevládajú stále názory 19. storočia. „Takúto rétoriku mali mimochodom už politici z Maďarska počas existencie ČSR. Takýmito vyjadreniami neuráža mňa, ale všetkých občanov Slovenska maďarskej národnosti,“ vyhlásil Bugár v rozhovore pre agentúru SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárEdita PfundtnerLászló Kövér
Firmy a inštitúcie Most-Híd