Sibírska zima je minulosťou, na Slovensku zasvietilo slnko

SNEH, MRAZ
Foto: flickr.com

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – V chladnejšom vzduchu sa nad strednú Európu rozširuje oblasť vyššieho tlaku vzduchu.

V utorok bude jasno až polojasno. Ráno sa ojedinele vyskytla hmla alebo nízka oblačnosť.

Najvyššia denná teplota bude od 3 až 8, na severe okolo 1 stupňa. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -3 stupne. V noci bolo najchladnejšie v Kamenici n. Cirochou a na Sliači, kde namerali -15 stupňov.

Predpoveď na popoludnie a noc

Sneh, zima, mraz
Foto: SITA/AP

Popoludní bude počasie u nás ovplyvňovať pás vyššieho tlaku vzduchu, ktorý sa tiahne z Atlantiku cez strednú Európu až nad čiernomorskú oblasť. Naďalej bude jasno až polojasno.

Najvyššia denná teplota sa nezmení, bude od 2 až 7, na severe a ojedinele aj inde okolo 0 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov okolo -3 stupne. Meteorológovia očakávajú bezvetrie alebo slabý južný vietor,

V noci by malo byť prevažne polojasno, ráno ojedinele hmlisto. Ojedinele sa môže vyskytnúť slabé sneženie, najmä na severe. Najnižšia nočná teplota bude od -2 až -7 st, v dolinách a kotlinách stredného Slovenska a na krajnom východe dosiahne okolo -9 st. Fúkať bude slabý premenlivý vietor.

Predpoveď na stredu:

V stredu by mala byť malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť, na severe a východe polooblačno až oblačno. Ojedinele bude slabo snežiť, najmä na severe. Najvyššia denná teplota bude od 4 až 9, na severe a východe okolo -1 až 4 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo nuly. Viať bude slabý premenlivý vietor. Informoval Slovenský hydrometeorologický ústav.

Z Dunaja sa vytratili kryhy

Ľadové kryhy na Dunaji
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Situácia na Dunaji, ktorý počas silných februárových mrazov zamŕzal, sa postupne stabilizuje. Ľadové úkazy sa vyskytujú už iba v plavebnej komore na úseku od Čunova do Gabčíkova.

„Tento úsek v najbližších dňoch upraví ľadoborec. Vo štvrtok sa predpokladá obnovenie plavby na slovenskej časti Dunaja,“ informoval agentúru SITA hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Pavel Machava.

Plavba na Dunaji bola až do odvolania pre ľadochod a ľadové pole zastavená 6. februára. Plavebné opatrenie na zastavenie plavby bolo vydané, pretože v prívodnom kanáli Vodné dielo Gabčíkovo zdrž Hrušov sa vytvorilo súvislé ľadové pole, ktoré neumožňovalo bezpečnú plavbu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom