Skôr alebo neskôr dôjde k sporom Pellegriniho a Fica, predpokladá Krajniak zo Sme rodina

Fico, Pellegrini
Zľava: Predseda strany Smer-SD Robert Fico a predseda vlády SR Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) – Výmena vlády na jar bola podľa podpredsedu hnutia Sme rodina Milana Krajniaka spôsobom zachovania si moci, ale niektoré veci už boli natoľko prezreté, ako napríklad minister vnútra Robert Kaliňák, že v skutočnosti nastala nová éra v slovenskej politike.

Ako povedal Krajniak v sobotu v rozhovore pre agentúru SITA, nastala nová éra, keď veci sa postupne začínajú meniť. „Nastáva generačná výmena. Politici, ktorí v nej boli 20 rokov, budú z nej postupne odchádzať,“ povedal.

Moc má premiér Pellegrini

Skôr alebo neskôr dôjde podľa Krajniaka k sporom premiéra Petra Pellegriniho a Roberta Fica. „Nie preto, že by priamo chceli, ale preto, že poslanec Fico už má len vplyv, ale nie reálnu moc. Tú moc má Pellegrini. To je veľký rozdiel,“ uviedol podpredseda Sme rodina s tým, že premiér má možnosť zdvihnúť telefón a nariadiť ako premiér niekomu, že niečo má alebo nemá urobiť, alebo môže požiadať o informáciu riaditeľa SIS.

„Ako poslanec Fico môže zavolať Pellegrinimu a poprosiť ho, aby zavolal šéfovi SIS. A to je veľký rozdiel. Toto bude kryštalizovať politickú scénu,“ konštatoval.

Vražda Kuciaka a jeho snúbenice

Výmene vlády predchádzala vražda novinára a jeho snúbenice. „To vnímam ako veľmi smutnú záležitosť, ktorá nás vo vnímaní verejného života a bezpečnosti vrátila o 20 rokov späť. Vrátila nás do čias, o ktorých sme si mysleli, že sme z nich vyrástli. V civilizovanom štáte je neprípustné, aby ktokoľvek, kto koná vo verejnom živote, či je to politik, úradník, alebo novinár, bol ohrozený na živote,“ povedal Krajniak, ktorý verí vyšetrovaciemu tímu.

„Verím, že robí všetko preto, aby bola vražda objasnená. S výnimkou objednávateľa vraždy je v záujme všetkých občanov SR a aj väčšej väčšiny politického spektra, vyšetrenie vraždy,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan KrajniakPeter PellegriniRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Sme rodina - Boris KollárSMER-SD