Slovenské basketbalistky odišli do Ľubľany, chcú uspieť

Basketbal
Zľava: Tanya Bróning (Holandsko) a Lucia Kupčíková (Slovensko). Foto: SITA/Viktor Zamborský

ĽUBĽANA 25. júna (WEBNOVINY) –

Najbližší program:

Utorok 26. júna: Slovinsko – Slovensko (18.00, Ľubľana)

Streda 27. júna: Holandsko – Belgicko (19.30)

Basketbalistky Slovenska v pondelok ráno odcestovali do slovinskej Ľubľany, kde v utorok 26. júna od 18.00 h nastúpia proti tamojšej reprezentácii na štvrtý kvalifikačný súboj o postup na majstrovstvá Európy 2013 vo Francúzsku.

Výprava SR sa do dejiska duelu presúva autobusom z Košíc.

„Bude to trochu náročné, no ak sa po ceste dobre zregenerujeme, máme na víťazstvo, stačí, aby každá z hráčok odviedla svoj štandard. Utorkovým zápasom sa uzavrie prvá polovica kvalifikácie, potrebujeme sa chytiť vonku.

V Litve sme si to pokazili samé, ak v Slovinsku zaberieme v koncovke, máme šancu. V odvetnej časti hráme doma s oboma favoritmi na postup – Litvou aj Slovinskom,“ podotkla pre agentúru SITA podkošová opora Romana Vyňuchalová, v uplynulom ročníku hráčka španielskeho tímu Mann Filter Zaragoza.

Slovinky majú v tabuľke C-skupiny na konte tri víťazstvá z troch stretnutí. „Ale treba ich pripísať aj priaznivému vyžrebovaniu. Majú to dobre rozohrané, no nepredpokladám, že kvalifikáciu zvládnu bez prehry – aj keď stať sa môže všetko.

V ich družstve je pár dobrých individualít s euroligovými skúsenosťami, no kolektív tvoria väčšinou mladé dievčatá. Súperi ako Slovinsko či Litva nám sedia viac ako Holandsko alebo Belgicko,“ povedala rozohrávačka Gabriela Kubatová.

Kubatová už v Slovinsku – konkrétne v družstve ŽKK Merkur Celje – v minulosti pôsobila. „Na víťazstvo potrebujeme, aby okrem kvalitnej kolektívnej obrany dobre zahrali štyri, možno päť dievčat. V Litve sme ‚odišli‘ v záverečnej päťminútovke, proti Holandsku sme mali koncovku duelu pevne v našich rukách, tak možno nám to pomôže,“ doplnila prvá voľba Ivana Vojtka na poste tvorkyne hry Kubatová.

Slovenky v sobotu v Košiciach zdolali Holanďanky 70:48, v tabuľke majú po troch stretnutiach päť bodov.

Tabuľka C-skupiny:

1. Litva 4 3 1 311:252 7

2. Slovinsko 3 3 0 210:179 6

3. Slovensko 3 2 1 198:175 5

4. Belgicko 3 0 3 170:204 3

5. Holandsko 3 0 3 147:226 3

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská basketbalová reprezentácia žien