Slovenskí lyžiari v hlavnej súťaži v Nórsku nepobežia

Procházková
Alena Procházková Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

DRAMMEN 7. marca (WEBNOVINY) – Víťazkou kvalifikácie šprintu klasickou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Drammene sa stala Nórka Marit Björgenová.

Okruh v uliciach mesta s dĺžkou 1265 m a celkovým prevýšením 34 m zvládla za 3:13,73 min. O 29 stotín sekundy za ňou zaostala Poľka Justyna Kowalczyková, z tretej pozície ide do finálovej časti pretekov Slovinka Katja Višnarová.

Slovenka Alena Procházková po minulotýždňovom vypadnutí v kvalifikácii vo fínskom Lahti opäť neuspela. Skončila až štyridsiata, do hlavnej časti pretekov postupovalo prvých tridsať pretekárok. Dvadsaťsedemročnú Banskobystričanku delilo od postupu 2,42 s. Vyraďovacia fáza sa v Drammene začne o 16.00 h.

V kvalifikácii šprintu klasickou technikou v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach mužov v nórskom Drammene bol suverénne najrýchlejší domáci Eirik Brandsdal.

Okruh ulicami mesta s dĺžkou 1265 m a celkovým prevýšením 34 m zvládol za 2:46,58 min. O 2,16 s za ním zaostal druhý Alex Harvey z Kanady, z tretej pozície ide do hlavnej súťaže so začiatkom o 16.00 h Rus Nikita Kriukov.

Jediný Slovák v 74-člennom štartovom poli Peter Mlynár skončil v kvalifikácii päťdesiaty piaty a nepostúpil do hlavnej fázy pretekov, kde sa predstaví iba tridsiatka najrýchlejších z kvalifikácie. Od účasti v bojoch o celkové prvenstvo ho delilo 5,52 s.