Slovenskí reprezentanti v štafete sa nedostali ani do prvej desiatky, zlato si vybojovali Švédi

Martin Otčenáš
Slovenský lyžiar Martin Otčenáš. Foto: archívna, SITA/AP

HOCHFILZEN 16. decembra (WebNoviny.sk) – Švédski biatlonisti Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson zvíťazili v nedeľu v rakúskom Hochfilzene s náskokom 3,6 sekundy v pretekoch štafiet mužov na 4×7,5 km v rámci 2. kola Svetového pohára 2018/2019.

Druhí skončili Nóri Lars Helge Birkeland, Henrik L´Abée-Lund, Tarjei Bö, Vetle Sjaastad Christiansen, tretí s celkovým odstupom 28,8 s boli Nemci Simon Schempp, Johannes Kühn, Arnd Pffeifer, Benedikt Doll. Prvé tri tímy mali streleckú bilanciu 0+5, 0+7 a 1+6. Švédi nadviazali na svoj obrovský úspech zo ZOH 2018 v Pjongčangu, kde sa rovnako tešili z triumfu v pretekoch štafiet mužov.

Tri trestné okruhy

Slovenská štafeta v zložení Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Martin Otčenáš obsadila 15. miesto (3+11). Kazárovi patrila v cieli prvého úseku 18. miesto, Hasilla posunul slovenské kvarteto na 12. priečku.

Bartkovi sa vôbec nedarilo na strelnici, musel absolvovať až tri trestné okruhy a prepadol sa na 17. miesto. Otčenáš po bezchybnej streľbe pomohol slovenskej štafete poskočiť na konečnú 15. pozíciu.

Nemci museli zabojovať

Po prvom úseku viedli Švajčiari. Benjamin Weger dokázal vybojovať takmer 26-sekundový náskok pred druhými Talianmi. Ideálne počasie na strelnici bolo dôvodom, že najúspešnejších päť biatlonistov na prvom úseku nemuselo vôbec dobíjať náhradné náboje.

V ďalšom prebehu však už pretekári nemohli počítať s bezvetrím. Hofer pomohol Talianom dostať sa po polovici pretekov do vedenia, Windischovi odovzdával štafetu s takmer 10-sekundovým náskokom pred Švédmi a Slovincami.

Do záverečného úseku vybiehali bok po boku Talian Chenal a Švéd Samuelsson. Tretie miesto patrilo naďalej prekvapujúco Slovincom, ktorý strácali na vedúce duo viac ako 12 sekúnd. Samuelsson si po streľbe v ľahu vybojoval 14-sekundový náskok pred Chenalom.

Do posledného bežeckého úseku išiel na vedúcej pozícii Samuelsson o necelých 5 sekúnd pred Nórom Christiansenom. Na tretie miesto sa dostali Nemci, ktorí museli zabojovať po tom, ako Johanness Kühn absolvoval na druhom úseku trestné kolo. V závere pretekov nestratil Samuelsson nič zo svojho náskoku a tešil sa z triumfu pred Chenalom a Dollom.

Svetový pohár 2018/2019 v biatlone – 2.kolo

  • nedeľa

Preteky štafiet mužov na 4×7,5 km: 1. Švédsko (Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson) 1:16:10,6 h (0+5), 2. Nórsko (Lars Helge Birkeland, Henrik L´Abée-Lund, Tarjei Bö, Vetle Sjaastad Christiansen) +3,6 (0+7), 3. Nemecko (Simon Schempp, Johannes Kühn, Arnd Pffeifer, Benedikt Doll) +28,8 (1+6), 4. Rakúsko (Tobias Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Felix Leitner) +41,7 (0+7), 5. Rusko (Matvej Jelisejev, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško, Alexander Loginov) +52,7 (0+10), 6. Taliansko (Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Dominik Windisch, Thierry Chenal) + 1:13,3 min (0+7), … 15. Slovensko (Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš) +3:30,9 (3+11)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin OtčenášMatej KazárŠimon BartkoSimon SchemppTarjei BöTomáš HasillaVetle Sjaastad Christiansen